Kopšana, Mājas

Nemet ārā dīvainos granulu maisiņus no kurpju kastēm un somām – noderēs!

Publicitātes foto

Iegādājoties jaunas kurpes vai galantērijas izstrādājumus  – somu, maku, maisiņus ar gela granulām, ko ražotāji ievietojuši produkta iepakojumā, lielākoties izmetam kā kaut ko nederīgu. Taču tie var kļūt par lielisku palīgu saimniecībā.

Vispirms tiksim skaidrībā – kas atrodas maisiņā un kam tas domāts. Papīra maisiņā ievietotas silikogela granulas, kas ļoti labi uzsūc mitrumu. Tātad tās domātas, lai pasargātu ādas izstrādājumus no mitruma iedarbības transportējot un uzglabājot. Arī saimniecībā šos granulu maisiņus var izmantot ar līdzīgu mērķi – novērst vai pazemināt mitruma līmeni.

1. Apavu žāvēšanai
Katrs kaut reizi lietavu laikā, kad apavi izmirkuši, bet nav laika tos izžāvēt lēnām, žāvējis tos uz apkures baterijām vai pie kamīna, krāsns, plīts utt. Diemžēl tas bojā apavus, jo karstumā, ātri izžūstot, apavu āda saraujas, un tajā rodas nelielas plaisiņas, kā arī apavu forma deformējas, bet gumijas platforma var ieplīst. Daudz ērtāk un arī nekaitīgāk ir izmantot granulu maisiņus – tos ievieto apavos un pagaida, līdz granulas mitrumu absorbējušas (tas būs pat ātrāk nekā žāvēt uz baterijām).

2. Cīņai pret rūsu
No pārlieku liela mitruma uz saimniecības vai dārza instrumentiem var parādīties rūsa. Lai uzturētu inventāru kārtībā, pietiks ar trim, četriem granulu maisiņiem, ko ievieto instrumentu kastē.

3. Skūšanās žilešu uzglabāšanai
Uzglabāt žiletes vannas istabā ir ērti, bet nav ieteicams, jo mitruma ietekmē tās zaudē asumu. Lai tā nenotiktu, bārdas nazi ieteicams turēt glāzē, kas piepildīta ar silikogela granulām.

4. Foto kameras pasargāšanai
Mēdz gadīties, ka krasu temperatūras maiņu rezultātā aizsvīst kameras objektīvs. No tā palīdzēs izvairīties granulu maisiņš, ko ievieto somā, kurā uzglabā kameru.

5. Tālruņa reanimēšanai
Nesen jau rakstījām par to, kā izglābt telefonu, kas iekritis ūdenī. Toreiz žāvēšanai piedāvājām izmantot rīsus, kuros iegremdē cietušo telefonu, kas atbrīvots no akumulatora un atmiņas kartes. Toties granulas ar mitruma uzsūkšanu tiks galā daudz labāk un ātrāk!

6. Pret sliktu aromātu
Silikogela granulas, kas ievietotas jūsu sporta somā, lieliski tiks galā ar no nepatīkamo sviedru aromātu, ar ko agri vai vēlu piesūcas sporta somas.

7. Sudrablietu kopšanai
Izstrādājumi no sudraba ar laiku apsūbē, kļūst tumši un nespodri. Tāpēc tos nākas diezgan regulāri spodrināt. Lai atvieglotu sev dzīvi, pietiks, ja uz plauktiņa vai kastītē, kurā sudrablietas glabājas, ievietosiet arī gela granulas. Starp citu, tās lieti noderēs arī greznumlietu kastītē.

8. Sēklu uzglabāšanai
Lai sēklas veiksmīgi pārziemotu, līdzās tām ieteicams turēt maisiņu ar silikogela granulām. Pieredzējuši dārznieki jau tādas gudrības droši vien pārzina, bet iesācējiem tas noderēs.

9. Dodoties atvaļinājumā
Atgriežoties mājās no ceļojuma pie jūras, daudzi atpūtnieki ar nepatiku secina, ka koferi piesūkušies ar nepatīkamu mitruma piesmakumu. Tas tāpēc, ka bieži vēl pēdējā brīdī pirms došanās prom gribas nopeldēties, bet peldkostīmus un čības nākas ievietot koferī vēl mitrus. No šādām sekām palīdzēs izvairīties koferos ievietoti granulu maisiņi.

!!! Silikogela granulu maisiņus līdz pielietošanai ieteicams uzglabāt hermētiski noslēgtā iepakojumā, lai tie neuzsūktu mitrumu no gaisa.

2 Komentāri

 1. ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Aizpildi savu Laimīgo loto biļeti un sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus. Starp citu, vai zini, ka nākošajā PowerBall izlozē, kura notiks jau pēc dažām dienām, Džekpots ir prātam neaptverami 233 miljoni euro? Es jau atkal nopirku pāris desmitu biļešu ar skaitļu variantiem un, kā ierasts, paķēru klāt vēl desmit biļešu no MegaMillions, kur Džekpots arī ir visai iespaidīgs – 40 miljoni. Pamēģini satikt savu veiksmi arī tu! https://goo.gl/X17csF Un neaizmirsti izmantot loto brokera īpašo piedāvājumu!

Pievienot komentāru