Praktiski
Mājas

Nekā sarežģīta: 3 idejas ātrai pagalma dušai0

Publicitātes foto

Agrāk – padomju laikos, dodoties kopā ar vecākiem uz kūrortu pie Melnās jūras, mūs kā bērnus pārsteidza un reizē iepriecināja mazgāšanās iespēja izīrējamo namiņu pagalmos. Tās bija pavisam vienkāršas dārza dušas, kas vietējos laika apstākļos brīnišķīgi funkcionēja.

Šī gada vasara Latvijā neatpaliek no dienvidzemju klimata. Kāpēc gan arī mūsu dārzos neuzmeistarot gana vienkāršu uzparikti – dārza dušu, kas noteikti priecēs mazākos ģimenes locekļus, lieti noderēs arī pieaugušajiem un ietaupīs siltā ūdens rēķinus. Karstajās dienās, kad gandrīz pēc katra pamatīgāka darba veikšanas vai izkustēšanās tā vien gribas atkal noskaloties, nebūs jāskrien uz tuvējo ūdenskrātuvi. Protams, var jau ierīkot arī dārza baseinus vai izmantot piepūšamās konstrukcijas, bet duša mūsu apstākļos būs funkcionālāka.

Dušas funkcionēšanai būs nepieciešams paliels konteiners – muca, tvertne, kur iepildīt ūdeni, lai tas varētu saulē uzsilt. Vajadzēs ūdens cauruli, lai ūdeni aizvadītu līdz tvertnei un pēc tam līdz dušai, dušas galvu un slēdzi.

Savukārt improvizēto dušas kabīni var ierīkot dažādi – atvērtu vai slēptu aiz aizslietņa, aizkara, nišā, no augiem izveidotā paslēptuvē utt. Galvenais – jāpadomā, lai izlietotais ūdens tiktu aizvadīts un neuzkrātos dušas tuvumā. Ja norunāts, ka dušā tikai skalojas un neizmanto mazgāšanās līdzekļus, ūdeni var novadīt dārza laistīšanai.

Trīs idejas ātrai dušai
Krāsainā duša
Aizslietnim vai kabīnei izmanto krāsainas polikarbonāta loksnes, ko kombinē ar metāla profiliem, lai kabīni vai aizslietni varētu nostiprināt uz koka vai akmens pamatnes.

Augu duša
Šī duša ierīkota pie sienas, kur agrāk atradās šķūnītis. Saglabājusies betona pamatne kalpo par dušas paliktni, bet dušas galva un slēdzis stiprināti pie ķieģeļu sienas, kas bagātīgi noaudzēta ar vīteņaugiem.

Latviskā duša
Šī nav gluži āra duša, bet ātrā gan. Ierīkota kādreizējā pieliekamajā kambarī, līdzās lauku virtuvītei. Tāpēc bija ērti pievilkt ūdens caurules. Grūtāk būtu bijis ierīkot grīdā slīpumu, tāpēc problēma atrisināta, novietojot milzu mucu kā dušas paliktni, no kuras ūdens ietek tieši notecē. Stīpa pie griestiem noder aizkaru nostiprināšanai.

LA.lv