Praktiski
Rokdarbi

Neizmet valriekstu čaumalas! Radoši rokdarbi kopā ar bērniem0

Foto: sovkusom

Pirmskolas vecuma bērnu, kā arī jaunāko klašu skolēnu vecāki, nekad neizmetiet veselas valriekstu čaumalas! Šis vērtīgais materiāls var tev izglābt no pēkšņas nepieciešamības doties uz parku pēc krāsainām lapām, zīlēm un kastaņiem, par ko tavi bērni būs aizmirsuši pabrīdināt iepriekš.

Mazas lādītes, jaukus groziņus un vēl daudz ko citu var izgatavot no valriekstu čaumalām. Šādas mīļas lietiņas izrotās ne tikai bērnudārza izstādi, bet arī māju, un dažas no tālāk minētajām iespējām būs noderīgas ikdienas dzīvē.
Piedāvājam dažas labas idejas, kas varbūt noderēs arī tev!

1. Nedaudz fantāzijas, guašas krāsas, līme un krāsainais papīrs palīdzēs pārvērst valriekstu čaulas interesantos dzīvnieciņos.

2. Mazajā lādītē no valriekstu čaumalām var paslēpt mazas, bet vērtīgas lietas, to var izmantot kā dāvanu kastīti vai arī kā slēgtu trauciņu, kurā paslēpt novēlējumus taviem viesiem. Un kā tev patīk šis adatu turētājs?

3. Nokrāso rieksta čaumalu sarkanu, uzzīmē baltus plankumus… Vēl tikai nedaudz plastilīna, un sēne ir gatava! Un ne tikai sēnes, bet arī ziedi un laivas.

4. Lūk, pāris ideju topiārijam no valriekstu čaumalām.

5. Un šeit ir daži varianti, kā pārveidot valriekstu čaumalas par smieklīgiem augļiem.

Virtuvē vienmēr var atrast materiālus, kas noderēs ne tikai kulinārijā, bet arī dažādiem rokdarbiem! Atliek tikai likt lietā savu fantāziju!

LA.lv