Praktiski
Svētki

Nedēļas žurnālam “Praktiskais Latvietis” – 25! Lasi un laimē siltumnīcu vai ceļojumu uz Holandi!0


“Praktiskā Latvieša” radošā komanda jubilejas priekšvakarā. No kreisās: Sandra Ruska (galvenā redaktore), Aiva Kalve (redaktores vietniece), Aija Geida (žurnāliste), Inita Šteinberga (žurnāliste), Indulis Burka (žurnālists), Māra Lapsa (nodaļu redaktore), Zanda Birze (maketētāja), Edvīns Kamoliņš (reklāmas nodaļas vadītājs), Ilze Līvmane (nodaļu redaktore), Ināra Zēberga (literārā redaktore), Ilona Klovāne (žurnāliste).
“Praktiskā Latvieša” radošā komanda jubilejas priekšvakarā. No kreisās: Sandra Ruska (galvenā redaktore), Aiva Kalve (redaktores vietniece), Aija Geida (žurnāliste), Inita Šteinberga (žurnāliste), Indulis Burka (žurnālists), Māra Lapsa (nodaļu redaktore), Zanda Birze (maketētāja), Edvīns Kamoliņš (reklāmas nodaļas vadītājs), Ilze Līvmane (nodaļu redaktore), Ināra Zēberga (literārā redaktore), Ilona Klovāne (žurnāliste).
Foto – Uldis Muzikants

Šodien, 27. februārī, nedēļas žurnāls “Praktiskais Latvietis”  iznāk jau 1052. reizi, un ir aizritējis ceturtdaļgadsimts kopš pirmā numura iznākšanas (dienasgaismu tas ieraudzīja 1992. gada 25. februārī).

Kas vienam daudz, tas otram maz, bet 25 ir gana nozīmīgs skaitlis, lai par to runātu. Preses vēsturē tas ir svarīgs posms, jo pirms 25 gadiem nebija interneta un mobilo telefonu un pārmaiņu laikā redakcijas tika “applūdinātas” ar lasītāju vēstulēm – kā dzīvosim tālāk, kā saimniekosim? Tā kā laikraksta “Lauku Avīze” slejās uz visiem jautājumiem nebija iespējams atbildēt, tika pieņemts lēmums radīt praktisku padomu žurnālu, lai lauku ļaudīm palīdzētu saimniekot jaunajos apstākļos. Tā radās “Praktiskais Latvietis”.

Pirmajiem numuriem, toreiz melnbaltajā salikumā, zināmu smalkumu piešķīra vāki, tos greznoja atzītu mākslinieku grafikas – Anša Cīruļa gadalaiku cikls, Aleksandra Junkera, Jāņa Plēpja litogrāfijas, vēlāk jaunā mākslinieka Jāņa Viņķeļa zīmējumi.

Arī šodien, tāpat kā pirms divdesmit pieciem gadiem, žurnāls ir praktisks padomdevējs katram un sniedz atbildes uz jautājumiem, kas nodarbina ikvienu lasītāju, – kā zināt vairāk, dzīvot labāk un saimniekot gudrāk.

““Praktiskais Latvietis” ir vienīgais latviskā dzīvesstila žurnāls. Tajā var rast atbildes uz juridiskiem, sadzīviskiem jautājumiem par dārzu un lauku kopšanu, lopu audzēšanu, saimniekošanu mājā, sētā un mežā, kā arī par veselīga dzīvesveida uzturēšanu. Atbildes sniedz savas nozares atzīti speciālisti un pieredzē dalās žurnāla lasītāji,”  teic žurnāla redaktore Sandra Ruska.

Kas šodienas jubilāram vēderā?

Žurnāls “Praktiskais Latvietis” 25 gadu jubilejas numurā viesojas Bražūnu ģimenes saimniecībā “Neslinko” un runā par darba tikumu un par to, kas 25 gadu laikā mainījies Elgas Bražūnes tomātu kolekcijā. Šādai jubilejai noteikti piestāv sudrabs un mazliet mistikas. Tāpēc interesanta ir saruna ar sudrabkali, Sudraba muzeja saimnieku Oļegu Auzeru, kurš apgalvo: “25 gadus var uzskatīt par gaišiem un līksmiem svētkiem, jo daudz laba jau ir bijis un vēl gaidāms nākotnē.”
Visuzskatāmāk 25 gadu laiku var novērtēt, skatot vecas fotogrāfijas, jo mode ir kā atskaites punkts. Mode iet pa spirāli – atgriežas sen aizmirsts vecais, bet jaunās skaņās: kā saistīt modi ar vecumu, kā nenovecot… Saruna ar stilisti Žannu Dubsku. “Praktiskais Latvietis” ir konservatīvs. Viņš var apceļot visu pasauli un nogaršot arī ceptus sienāžus, bet ikdienā ar nostalģiju atgriežas pie karbonādēm un kotletēm. Tradicionālie ēdieni brīnišķīgā interpretācijā un modernā noformējumā – idejas neslēpj Krimuldas labākā saimniece Ilze Noreika, kura jau 47 gadus darbojas ēdināšanas servisā.

Jubilejas laikā žurnālu var abonēt ar īpašu – 25% atlaidi! Aizpildot un atsūtot aptaujas anketu no žurnāla, var piedalīties loterijā un laimēt vienu no divām siltumnīcām vai ceļojumu uz ziedu parādi Holandē.

Žurnāls “Praktiskais Latvietis” iznāk reizi nedēļā – pirmdienās, tā cena mazumtirdzniecībā ir 1,17 eiro. Žurnālu portālā la.lv var lasīt arī elektroniski, tur viena žurnāla cena ir 0,59 eiro.

Žurnālu “Praktiskais Latvietis” izdod AS “Lauku Avīze”, un to abonē 7847  interesenti. Pēc “TNS Latvija” aptaujas 2016. gada datiem, vidējā lasītāju auditorija žurnālam “Praktiskais Latvietis” ir 56 000,  kopējā auditorija – 102 000.

Jaunākais numurs ir te!

LA.lv
Inita Šteinberga
Praktiski
Siltumnīcā pēkšņi sākuši vīst tomāti. Kas par iemeslu un kā glābt augus?
6 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Deserts ar rīvmaizi, saldējumu un medu
9 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Kā pagatavot garšaugu sāli. Recepte
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Pirmspensijas cilvēki stājas augstskolās. Kas ir pieprasītas programmas?
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Negaisā Polijas Tatros dzīvību zaudējuši četri cilvēki, bet 30 ievainoti
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Jūrmalas restorānā tikušies Šlesers un Rīgas domnieks Bergmanis 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Divi puikas vieni paši izdzīvo trīs dienas: paglābj veiksmīga sakritība
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Sinoptiķi pavēsta, kad gaidāms karstākais laiks: prognoze 7 dienām
5 stundas