Praktiski
Rokdarbi

Necērt eglīti! Labāk uzšuj! Fotopamācība soli pa solim0

Foto – Praktiskie Rokdarbi 5. Vispirms bumbuļus ar kniepadatām piesprauž un tad piešuj. Skaisti! Tomēr kaut kā pietrūkst. Sameklē vēl nelielas pērlītes sarkanā un zeltainā krāsā un piešuj tās starp bumbuļiem. Eglīte gatava!


– Esmu ievērojusi, ka cilvēki arvien vairāk domā par dabas saudzēšanu. Tas attiecas arī uz dzīvajām eglītēm, kuru kādreiz tik pārbagātās tirgošanas vietas kļuvušas daudz klusākas. Pašu darināti dažnedažādi rotājumi ir ieņēmuši stabilu vietu mūsdienu gada nogales svētku svinībās. Te būs arī mana artaviņa t.s. zaļajā domāšanā. Ieraudzījusi kādreiz mīļās kleitas piesātināti zaļo buklēto audumu, pēkšņi radās ideja uzšūt spilvenu kā eglīti un izrotāt to ar zeltītas trikotāžas bumbuļiem, – teic Aija Jasūna.

Materiāli
• Audumi eglītei un bumbuļiem
• Sintepons
• Pērlītes
• Adata, diegs
• Šķēres
• Kniepadatas
• Sarkanas un zeltainas pērlītes

1. Domāts – darīts! Piegriež vienkāršas formas trīszaru eglīti – 2 detaļas. Tās sašuj, atstājot vaļā apakšmalas viduci.

2. Pēc tam šuvumu izgriež uz otru pusi un piepilda ar sinteponu. Zināšanai – jo lielāka eglīte, jo vairāk pildījuma vajadzēs. Mana eglīte ir 60 cm augsta un 55 cm plata.

3. Re, eglīte gatava! Var sākt to izrotāt.

4. Izmēģinot dažādus eglītes rotāšanas variantus, turpina iecerēto – darināt mīkstus, ar sinteponu piepildītus bumbuļus. Piegriež zeltītu trikotāžu apmēram 12 cm diametrā. Gar malām to savelk, piepilda ar sinteponu un rūpīgi aizšuj, atstājot pavedienu, lai varētu piešūt pie eglītes. Vienu bumbuli izveido no cita auduma kā akcentu.

Saistītie raksti

5. Vispirms bumbuļus ar kniepadatām piesprauž un tad piešuj. Skaisti! Tomēr kaut kā pietrūkst. Sameklē vēl nelielas pērlītes sarkanā un zeltainā krāsā un piešuj tās starp bumbuļiem. Eglīte gatava!

LA.lv