Praktiski
Mājas

Ne vairs baltu, ne metālisku. Virtuves akcents – krāsains ledusskapis0


Melnbaltais modernais lakonisms.
Melnbaltais modernais lakonisms.
Publicitātes foto

Atkāpties no ierastiem risinājumiem nekad nav viegli, arī mājokļa iekārtojumā. Tomēr tie ienes dzīvē svaigumu, radošumu un krāsainību – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Šoreiz par neierastiem ledusskapjiem, kas var kļūt par virtuves centrālo akcentu.

Deviņdesmitajos gados, kad padomju laikos ierastās baltās kastes varēja sākt nomainīt ar metāliskas virsmas ledusskapjiem, tā likās kā īsta revolūcija virtuvē. Tagad metālika jau ir pierasts risinājums. Tāpēc dizaineri eksperimentē ar krāsām. Un nupat jau tirgū pieejami ledusskapji gandrīz vai visos toņos, turklāt ne tikai – iegādājami arī svītraini, daudzkrāsaini un pat apgleznoti ledusskapji.

Mūsdienu plānojumos virtuve bieži ir apvienota ar dzīvojamo zonu, tāpēc virtuves interjers kļūst svarīgs visa mājokļa kontekstā. Tomēr ar to vien, ka nopirksim krāsainu ledusskapi un ievietosim to savā virtuvē, nepietiks. Vispirms jāpadomā, ar ko jauno ledusskapja toni saskaņot vai tieši otrādi, kam pretstatīt, lai telpas izskats iegūtu patiešām jaunu seju, nevis masku, ko ātrāk gribas noņemt.

Melnais un tumšais

“Lielisks veids, kā virtuvi akcentēt, ir izvēlēties tumšas krāsas ledusskapi, kas var kalpot kā centrālais elements gan mazākās, gan lielākās virtuvēs, sniedzot neierastu sajūtu interjerā,” iesaka vides stiliste Baiba Prindule-Rence. “No melnās krāsas interjerā nav jāvairās, tā var papildināt ikvienu stilu. Arī tad, ja virtuvē dominē koka apdare vai tā elementi, melnas krāsas ledusskapis var kļūt par mūsdienīgu risinājumu un kalpot kā laipa starp diviem dažādiem stiliem.”

Melnais tonis (arī visi tumšie – brūnie, zilie, tumši pelēkie utt.) padara līnijas un siluetus telpā daudz izteiksmīgākus un kontrastainākus. Tas izceļ citas krāsas, tāpēc labi kalpos arī kā fons. Ļoti labi virtuvē izskatīsies grafiskais melnbaltais salikums, iederēsies arī kombinācija ar pelēko, zelta, sudraba, vara toņiem. Baiba Prindule-Rence teic, ka melnā krāsa, kas uztverama kā krāsu elegances karaliene, ir gan moderna, gan klasiska un kombinācijā ar citām krāsām nerada drūmu, bet gan aktuālu un pārdomātu interjeru.

“Ja pieņemts lēmums par tumšas krāsas ledusskapja iegādi, interjeru var papildināt arī ar citiem elementiem, lai kopējais virtuves dizains saskanētu ar iegādāto sadzīves tehniku. Zaļi telp-augi izcels tumšās krāsas ledusskapi un atdzīvinās virtuvi, ienesot interjerā kontrastu spēli. Noteikti var pieskaņot arī lielākus virtuves elementus, piemēram, iegādāties melnu maizes kasti vai mikroviļņu krāsni. Virtuvē esošo elementu aizvietošana ar melnas krāsas tehniku radīs pārdomātu un vienlaikus saskaņotu interjeru.”

Melnas krāsas, kā arī citas krāsas sadzīves tehnika virtuves interjerā sniegs iespēju ikvienam radīt sev patīkamu vidi, lai tā sasauktos ar kopējo dzīvokļa interjeru un būtu iespēja izvēlēties sev patīkamu krāsu salikumu.

Krāsainais

Pasteļtoņu salikums ar tumši brūno, tumši sarkano krāsu piestāvēs modernajam stilam, kurā var izmantot arī zaļās un zilās nokrāsas tehniku. Vislabāk, ja telpā būs vienkrāsainas sienas, tapetes ar nelielu augu rakstu. Grīdas klājumam – lamināts, kas imitē flīžu rakstu vai gludas keramikas flīzes.

Baltā, melnā, pelēkā un sudrabotā krāsa piestāvēs “High tech” stilam, kam raksturīgs lakonisms, stingras līnijas, pārdomāta ergonomika un ļoti maz dekoru. Dominē plastika, stikls, polimēri materiāli, hroms, ļoti kvalitatīva pēdējā izlaiduma tehnika, pārdomāta funkcionalitāte, nav tekstiliju – vien žalūzijas. Betons, ķieģelis, metāla plātnes. Šāds stils derēs ne katram, jo nav īpaši mājīgs, drīzāk gan tehnisks, praktisks, atturīgs, bet galvenais – ērts. Tā kā nav citu dekoru – šeit ļoti iederēsies gan melns, gan košas krāsas ledusskapis.

Tehnika pasteļtoņos, tumšajos siltajos toņos vai interesantos krāsu salikumos piestāvēs mūsdienu klasikai un vintage stilam. Šādos interjeros svarīgas tradīcijas, omulība – tie ir kā harmoniska vecā un jaunā savienība. Dominē dabiski materiāli, lakoniskas, simetriskas līnijas, izsmalcināti dekori, laba tehnika. Nav plastmasas, neona gaismu un toņu. Bieži liels ēdamgalds.

Kur meklēt

Daudzi ražotāji piedāvā ne tikai ledusskapjus, bet vairāku ierīču komplektu vienā krāsā. Krāsaino tehniku meklējiet “LG”, “Smeg”, “Gorenje”, “Bosch”, “Scan Domestic” piedāvājumā. Jāņem vērā, ka melno tehniku grūtāk kopt – putekļi un pirkstu nospiedumi uz tās redzami labāk. Tāpēc ieteicama matēta virsma.

LA.lv