Kaķi, Mājas mīluļi

Ne cūkgaļu, ne jēlas zivis. Produkti, kurus noteikti nevajadzētu dot savam kaķim!

Foto-Fotolia

Tas, kas ir veselīgs un ieteicams cilvēka pārtikā, pilnīgi nemaz nav dodams mājas mīlulim, jo nereti no tā dzīvnieks var iedzīvoties ļoti smagās veselības problēmās. Piemēram, avokado kaķiem var radīt gremošanas trakta iekaisumu un pat problēmas ar elpošanu un šķidruma sakrāšanos ap sirdsaudiem. Avokado satur tādu toksisku vielu kā persīds, kas lielos daudzumos ir kaitīgs arī cilvēkiem.

Termiski neapstrādāti kartupeļi, kāposti un tomāti kaķiem var radīt vēdergraizes; sīpoli un ķiploki – vemšanu, caureju un pat nāvi. Ļoti jāsargā no šokolādes, jo tā izraisa smagu saindēšanos līdz pat letālam iznākumam.

Bieži pie aizliegtā produkta mīlulis ticis pats bez saimnieka ziņas, tāteikt, pa kluso nočiepis.

Kāpēc nevajag dot cūkgaļu un jēlas zivis, plašāk sižetā!

8 Komentāri

  1. Kādas muļķības! Manai kaķenei ir jau 20 gadi un vēl pie labas veselības. Svaiga cūkgaļa un jēlas zivis ir viņas mīļākie ēdieni! Un es lutinu ar šiem kārumiem, jo tā mākslīgā barība (proti specializētā kaķu) viņu dara slimu!

    1. Pilnīgi pievienojos,- kaķenei jau 22 un viņas dēlam 21. Un nekādu problēmu – iet kā nelabie, zobi arī visi bez problēmām. Tas ir vienkārši pasūtījuma reklāmas raksts!!!

      1. Bīstamas ir lētās un plaši reklamētās kaķu barības kuras ir nopērkamas lielveikalos. Visas sausās – [email protected], Pisskasi, Fisskasi – tīrās indes ar “krāsainajiem graudiņiem” kuras dot kaķim nekādā gadījumā nedrīkst. Bet, rakstā minētais arī ir patiesība – barojot tikai ar treknu cūkgaļu būs roblēmas, barojot ar zivīm iztrūks dažas minerālvielas – zivis var būt tikai kārums.

  2. Pilnīgas muļķības! Kaķis ir plēsējs un dabā iegūt svaigu cūkgaļu vai zivi ir reālas atšķirībā no graudiņiem vai konservu bundžiņas, kuru starp citu kaķītis atrodot t.i. jēlu gaļu cūku, liellopu, kazu, trusi, putnu vai zivi dzīvo daudz ilgāk un bez veselības problēmām, ja vien kaites nav iedzimtas, pārmantotas no vecākiem.

  3. Mana Siāmas kaķene bez veselības problēmām,ēdot tikai jēlas zivis,nodzīvoja 16 gadus vēl tajos laikos,kad tādu mākslīgo barību pie mums vēl lāgā nepazina. Spalva spīdēja ,kaķēni dzima. Ko teiksiet? Kā kaķi spēja izdzīvot tūkstošiem gadu kā suga?

Pievienot komentāru