Praktiski
Rokdarbi

Nav daudz naudas, bet gribas skaisti atpūsties? Uztaisi romantisku zvilni no paletēm!0

FOTO NO IMGUR.COM UN NOVATE

Arī pavisam nelielā vasarnīcas platībā vai piemājas dārziņā nav jāatsakās no komfortablas atpūtas. Pilnīgi pietiks ar interesantu zvilni, grila vietu vai šūpolēm, lai vasaras atpūta šķistu izdevusies. Turklāt neizdodot par to daudz naudas. Šoreiz ideja par šūpolēm.

Fotogrāfs un pašmācības ceļā kļuvušais dizainers Gregs Andersons piedāvā ērtu šūpoļu – zviļņa konstrukciju, ko īstenojis vienā vakarā.
Šim nolūkam viņam bija nepieciešamas trīs koka paletes, balta krāsa, izturīgas virves un metāla cilpas.

Vislielākās grūtības, pēc Grega vārdiem, bija atrast piemērotas paletes. Tām jābūt ļoti izturīgām un bez jebkādiem bojājumiem.

Divas paletes Gregs sastiprināja kopā tā, kā redzams attēlā. Visu triju palešu sānos tika ieskrūvētas metāla cilpas. Turklāt, šo darbu darot, jāatceras par simetriju, jo paletes paredzēts iekārt virvēs.

Lai pirmajā acu mirklī nevarētu pateikt, kāds izejmateriāls izmantots, Gregs visu konstrukciju nokrāsoja baltā krāsā.

Lai zvilnēšana būtu ērta, sākumā bija domāts izmantot parastos sēdspilvenus, ko izmanto dārza mēbelēm, bet vēlāk tika izlemts par labu plāniem matračiem, jo tie bija daudz komfortablāki un neslīdēja nost no palešu konstrukcijas.

Trešo paleti Gregs izmantoja par konstrukcijas balansētāju un, izverot tai cauri divas virves pa 12 m katru, iekāra to liela koka zaros – aptuveni 7,5 metrus virs zemes. Pēc tam, sasienot īpaši stipros mezglus metāla cilpās, tika nostiprināta visa zviļņa konstrukcija.
Pārklājot trešo paleti ar parastu vai tenta audumu, var iegūt arī patīkamu noēnojumu svelmainās dienās. Savukārt, izmantojot vakarā, pie paletes var piestiprināt lukturīšus.

LA.lv