Praktiski
Mājas

Naudas maz, bet gribas atsvaidzināt mājokli? Lūk, dažas idejas!0

Foto: Fotolia

Ko darīt, ja esat ievākušies jaunā mājoklī un gribas to padarīt personīgāku un mājīgāku, bet visa nauda iztērēta par tā iegādi vai īri? Lūk, dažas iespējas, kā ar nelielu ieguldījumu panākt vēlamo efektu, turklāt izvēloties vien tikai vienu vai dažas no tām.

Atsvaidzinām ieejas durvis

Remonta laikā ārdurvju nomaiņu parasti atliek uz pēdējo brīdi vai vispār atstāj tās pašas, jo naudas vairs nepietiek. Arī, pārdodot vai izīrējot dzīvokli, ieejas durvis tiek atstātas vecās – lai jaunie īrnieki domā paši, ko ar tām darīt…

Ja trāpījies tieši šāds mājoklis, nevajag noskumt. Durvis nav noteikti jāmaina – tās var tikai atsvaidzināt, piemēram, nokrāsojot citā krāsā, nomainot slēdzeni un rokturi. Šķiet, nelielas pārmaiņas, tomēr atgriezties jaunajā mājoklī būs patīkamāk.

Nomainām priekšnama noskaņu

Mājīguma sajūtai jāapņem, jau pārkāpjot pār slieksni. Tāpēc priekšnama izskats ir svarīgs, tā nav tikai caurstaigājama telpa, turklāt priekšnams rada priekšstatu par visu mājokli kopumā. Iespējamie atjaunošanas varianti:
* pārlīmējam tapetes vai pārkrāsojam sienas;
* ja sienu tonis apmierina, varbūt noderēs dekoratīvs paklājs, kas kalpos par telpas galveno akcentu un vienlaikus savāks gružus un netīrumus;
* strādājam ar aksesuāriem – pieliekam pie sienas lielu spoguli, novietojam telpā ērtu soliņu, lietussargu turētāju vai atslēgu skapīti utt.

Ieviešam akcentu dzīvojamajā istabā

Ja šajā telpā pietrūkst personiska akcenta, to iespējams radīt, pārveidojot tikai vienu sienu. Vislabāk pie ēdamgalda vai mīksto mēbeļu zonā. Sienu var pārkrāsot iemīļotā tonī vai uzlīmēt tai īpaši dekoratīvu tapeti – tikai jāskatās, lai jaunie toņi un raksti saskanētu ar pārējām telpas sienām. Tādējādi iegūsiet ne tikai svaigumu, bet akcentēsiet arī konkrētu zonu telpā.

Mazākus akcentus var iegūt, izmantojot jaunu tekstila komplektu – saskaņotus aizkarus, dīvāna spilvenus, pledus utt.

Pamainām gaismekļus

Šis gan nebūs pārāk lēts pārvērtību variants, ja visi gaismas ķermeņi jāpērk no jauna. Tomēr dažreiz gaismekļus var samainīt arī vietām vai izmantot kādu agrāk iegādātu lampu. Interesantu noskaņu telpā var iegūt ar dažādu lukturīšu un lampiņu virtenēm, nelielām stāvlampām vai pārnēsājamām galda lampām.

Izveidojam atpūtas salu

Katrā mājoklī jābūt tādai zonai, kurā ērti un omulīgi atpūsties vienatnē un klusumā. Tā var būt pavisam neliela, bet tomēr savrupa. Iespējams, pietiks ar ērtu atpūtas krēslu, tam līdzās nelielu plauktiņu un stāvlampu. Citā mājoklī tā var būt plaša palodze, kas noklāta ar sēdspilveniem vai nelielu matracīti. Galvenais, lai te būtu omulīgi pasēdēt, pasapņot, padzert kafiju, paklausīties mūziku vai vienkārši pasnaust. Ja mājoklim ir balkons vai terase, atpūtas salu var izveidot tieši šeit.

Ierīkojam stūrīti bērna aktivitātēm

Arī tad, ja mājoklis ir pavisam neliels, tajā jābūt atvēlētam stūrītim bērnam, jo viņam tāpat kā pieaugušajiem nepieciešama sava personīgā telpa, kur spēlēties, palasīt vai rotaļāties ar draugu. Un tam nav nepieciešama atsevišķa telpa – pietiks ar krāsainu paklāju vai pledu, dažiem spilveniem, grozu ar rotaļlietām vai grāmatām utt.

Idejas, kā lēti atsvaidzināt interjeru

5 varianti, ja naudas pavisam maz un var atļauties tikai ko vienu:
1. Nopērciet paklāju
Pēdējā laikā daudzi atsakās no paklājiem un mīkstajiem segumiem, jo tie nav praktiski, ātri smērējas, bieži jātīra utt. Tomēr paklājam nenoliedzami ir savs īpašais šarms, kas telpu acumirklī padara omulīgu, turklāt zem tā var noslēpt arī nolietotu grīdas segumu, ko pašlaik vēl nav iespējams nomainīt. Tikai izvēlieties tādu paklāju, kas patīk visiem mājiniekiem un kalpo par akcentu, kas pārējos interjera elementus vizuāli apvieno.

2. Nomainiet aizkarus
Līdzīgi kā paklājs, arī aizkari telpu būtiski pārvērš. Tāpēc, ja nolemjat ieguldīt aizkaros, izvēlieties tādus, kas telpai piešķirs pabeigtības sajūtu un to bagātinās.

3. Izveidojiet dažādus sienas dekorus no ģimenes fotogrāfijām
Tieši ģimenes foto ir tie, kas mājokli padara ļoti personīgu. Tāpēc lieciet lietā izdomu un izveidojiet katrai telpai piemērotu dekoru – lielformāta fotogrāfiju, kanvu, mazu fotogrāfiju kolāžas, nelielus fotogrāfiju rāmīšus uz plauktiņiem utt.

4. Ja jums patīk augi, izmantojiet daudzveidīgus istabaugus
Tie lieliski papildina jebkuru interjeru. Tikai jāatceras, ka telpām jāpieskaņo ne vien augu izskats, bet arī podi, kuros tie aug.

5. Optimizējiet lietu glabāšanu
Šis variants īpaši noderīgs nelielu mājokļu iemītniekiem, jo mazās telpās lietu glabāšana vienmēr ir problemātiska. Līdz ar to personiskāku noskaņu radīs saskaņoti un visā mājoklī vienā stilā ieturēti, bet dažāda izmēra grozi, kastes, lādes.

LA.lv
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Daudzreiz lietojamas uzlīmes – lai precīzi zinātu, kas burciņai vēderā
14 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Dižciltīgās skaistules gladiolas krāšņā galerijā. Selekcionāra padomi audzēšanā
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Trauciņš un kastīte rakstāmpiederumiem skolnieciņam
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
“Latvieši ir malači. Daļa gan aizbrauc, bet daudzi paliek un strādā.” Stāsts par Inesi Bērziņu Latgalē
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Siguldā autoceļš draud ieslīdēt Gaujā 1
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Jaunākā sinoptiķu prognoze 7 dienām: kas gaidāms nedēļas sākumā un beigās
8 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
Latvijas tuvumā manīta Krievijas armijas zemūdene, velkonis un korvete 1
3 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Samoilovs un Šmēdiņš izcili, Maskavā atkal skan Latvijas himna
5 stundas