Praktiski
Dārzs

Nakteņiem netīk skāba augsne0

Foto – Shutterstock

Siltumnīcā uzvedu kūdrainu melnzemi, iestādīju tomātus. Tagad izmērīju pH, izrādās, tas ir 4,5. Ko darīt? Vai likt dolomītmiltus pie laistāmā ūdens? AIJA ALOJAS NOVADĀ

Lai glābtu tomātus, kolekcionārs Jānis Andersons iesaka pagatavot emulsiju, sajaucot krītu ar ūdeni (tai nav jābūt biezai – pietiek, ja šķidrums kuļas kā piens). Tad katram augam apmēram 30 cm attālumā no stumbra vairākās vietās izrok bedrītes, kurās ielej krīta emulsiju. Bedrītes nosedz ar biohumusa un kūdras maisījumu (var izmantot arī kompostu), lai tomāti turpmāk dzen saknītes jaunajā augsnē. Sausu krītu ierušināt augsnē nedrīkst, citādi tiks bojātas augu saknes. Nav vērts skābuma samazināšanai izmantot dolomītmiltus, jo tie iedarbojas lēni.

“Rudenī pēc augu izvākšanas nepieciešams papildus veikt kaļķošanu, mitrā augsnē iestrādājot dolomītmiltus vai citu kaļķošanas materiālu. Pavasarī jāpārbauda augsnes skābums. Ja pH ir ap 5, tad neilgi pirms tomātu stādīšanas zemē der iestrādāt nedaudz krīta, lai ātri mainītu augsnes skābuma reakciju. Tai jābūt ne mazākai par 5,8,” skaidro tomātu audzētājs.

LA.lv