Praktiski
Mājas mīluļi

Mutes higiēna mājdzīvniekam jāveic jau no mazotnes0

Foto – Dace Teibe

Zobu un smaganu saslimšanas dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem, ir stipri individuālas. Viens nodzīvo mūžu ar veseliem un baltiem zobiem, citam veidojas zobakmens ar no tā izrietošajām sekām.

Veterinārārste Baiba Reinika skaidro, ka zobakmens veidošanos nosaka siekalu sastāvs. Viņa iesaka kucēnu jau no mazām dienām pieradināt pie zobu procedūrām. Vispirms jāpanāk, lai saimnieks vienmēr var apskatīt kucēnam zobiņus, tos parīvēt kaut vai ar pirkstiem, pēc tam – marlīti… Tikko izaug īstie zobi, suņuku iepazīstina ar speciālo zobu birstīti un zobu pastām. Jāatzīmē, ka zobu pastas paredzētas dažādām gaumēm ar gaļas, melases u. c. garšām. Suņiem pietiek, ka zobus mazgā profilakses nolūkā reizi nedēļā un tie nav jāskalo (atšķirībā no cilvēkiem).

Pie zobu tīrīšanas var pieradināt arī kaķi, ja viņš pēc rakstura ir mierīgs un paļāvīgs.

Atšķirībā no suņiem gados jauniem kaķiem zob­akmens parasti neveidojas, taču, ja tas radies, kaķiem ļoti sāp, kamēr suņiem šī kaite izraisa vien nepatiku.

Mutes dobuma uzturēšanai kārtībā suņiem noder arī speciālie graužamie kārumi, piemēram, “Pedigree Denta stix”. Sunim ir jāpieliek pūles, lai tos sagrauztu un zelētu, tādējādi arī notīrās zobu aplikums.

LA.lv