Praktiski
Mājas

Mūsdienīgi viesmīlīga virtuve. Kā izplānot un īstenot dzīvē?0

Publicitātes foto

Liela virtuve

Agrāk pat svinīgās viesību reizēs visomulīgākā pasēdēšana izvērtās virtuvē. Kā šādu zonu iekārtot mūsdienīgā virtuvē, lai tā būtu pietiekami ērta un atbilstoša aktuālajām interjera dizaina tendencēm?

Modē ir plaša virtuve, kas vienlaikus kalpo arī par ēdamistabu. Šādā telpā neiztikt bez tā sauktās salas virtuves centrā. Pie šī atsevišķi novietotā virtuves moduļa ērti sagriezt produktus uzkodām, pagatavot kokteiļus, nereti arī noskalot augļus (ja te iebūvēta arī izlietne). Ikdienā pie salas var baudīt nelielas ēdienreizes, piemēram, brokastis vai ieturēt nelielu pēcpusdienas kafijas pauzi.

Atvērta telpa

Ļoti bieži virtuve tiek apvienota ar halli, dzīvojamo vai viesistabu. Arī šādā plānojumā tiek izmantota sala, kas vienlaikus kalpo par telpas sadalītājelementu vai, gluži pretēji, savdabīgu apvienotāju. Šāds iekārtojums ļauj viesiem ciemošanās laikā brīvi pārvietoties pa telpu, kādu brīdi pavadot pie salas un baudot uzkodas, vēl kādu laiku, sēžot uz dīvāna un malkojot kafiju, bet aktīvākajiem ir iespēja pabūt vairākās telpas zonās, vienlaikus nezaudējot iespēju iesaistīties sarunās.

Moderns 
un saskaņots iespaids


Tie, kas var atļauties iegādāties pēdējās kolekcijas, protams, viesus var pārsteigt ar īpaši modernu virtuves iekārtu. Tomēr nav ko noskumt pārējiem, jo modīgās tendences iespējams ievērot, arī pārveidojot vai atjaunojot veco virtuvi. Pašlaik aktuāli skapīši un durtiņas bez rokturiem (atveras ar uzspiešanas mehānismu), matēts stiklojums, lakotas, krāsainas vai eksotiskās koksnes virsmas.

Svarīgi arī ievērot, ka atvērtā plānojumā virtuves iekārta jāsaskaņo ar pārējām mēbelēm – tas rada vienotu noskaņu un nojauc vizuālas barjeras.

Ja nav iespējams sekot jaunajām tehnoloģijām, vienojošais elements gan virtuvē, gan pārējā telpā var būt krāsa vai kopējā stilā ieturēti aksesuāri.

Īpaša uzmanība – 
santehnikai un tehnikai

Iespējami divi varianti – ja tehnika necila, to vēlams iebūvēt un paslēpt zem kopējas virtuves fasādes (durtiņām vai atvilk­tnēm). Ja, turpretim, akcents tiek likts uz īpaša dizaina vai funkcionalitātes virtuves tehniku vai santehniku, tad to nepieciešams izcelt, pārējo iekārtu un tās apdari veidojot atturīgāku.

Piemēram, iespējams izvēlēties virtuves maisītāju ar izvelkamu dušu un diožu apgaismojumu vai retro ledusskapi, kas piesaistīs viesu uzmanību. Interesanti ir arī dažādi indukcijas paneļi ar izgaismotu stikla virsmu, īpaša dizaina tvaika nosūcēji – gaismas ķermeņi un ekskluzīva dizaina mazā virtuves tehnika.

Kārtība


Tomēr neviena iekārta, lai cik tā būtu moderna vai funkcionāli ekskluzīva, neradīs vajadzīgo iespaidu, ja virtuvē valdīs nekārtība. Tāpēc lietu glabāšanas un tīrības jautājums ir pats svarīgākais tādās virtuvēs, kas apvienotas ar citām telpām. Laikus jāpadomā, kā novākt un kur novietot netīros traukus, kā aizsegt saimniecisko zonu pie pavarda, kur novietot sūkļus, tīrāmos līdzekļus, birstītes un citus sīkumus tā, lai tie nekristu viesiem acīs. Ļoti svarīgi atrast arī pietiekami jaudīgu tvaiku nosūcēju ar pēc iespējas zemāku trokšņa līmeni.

Dekors


Nav vienotu ieteikumu, kādus dekorus izmantot, lai iegūtu omulīgu virtuvi. Tas ļoti atkarīgs no konkrētās virtuves saimniekiem, viņu dzīves stila un gaumes. Vienā virtuvē par dekoriem kalpos dažādi virtuves piederumi un dekoratīvi trauki, citā – interesanti gaismas ķermeņi, kaut kur omulību radīs pavārgrāmatas un ģimenes fotogrāfijas, bet citur vienīgais akcents būs īpaši moderna tehnika vai telpas apdare.

Dizainera padoms

Saistītie raksti

Neskatoties uz to, ka virtuve ir mājokļa dvēsele – centrālā telpa, kurā pavadām daudz laika, gan gatavojot maltītes, gan komunicējot ar ģimeni un draugiem, jāņem vērā, ka šīs telpas pamatfunkcija ir ēdiena gatavošana. Tāpēc viss cits šajā telpā jāveido pakārtoti šai funkcijai. Plānojot virtuvi, jādomā visa mājokļa kontekstā, jo mūsdienu interjerā virtuve ir daļa no kopējā mājas dizaina.

LA.lv