Mājas, Remonts un būvniecība

Mūsdienīgi logi

Foto-Shutterstock

Jaunos logus izgatavo pēc likumos un normatīvajos aktos noteiktajiem tehniskajiem parametriem, un tie visu veidu logiem ir diezgan līdzīgi. Arī logu potenciālais kalpošanas laiks.

“Pircēja izvēli bieži vien izšķir psiholoģiskais faktors. Plastmasas profilu logi ir ekonomiskāki, koka logi – ekskluzīvāki,” stāsta Uģis Klaužs, SIA “Montāžnieks DE” direktors un logu servisa uzņēmuma SIA “Eldita” valdes loceklis. “Ar vienādu siltumpretestību no koka lamellām izgatavots logs būs par 25 – 30% dārgāks. Daži tirgotāji, piedāvājot logus, uzsver tieši logu profila siltumcaurlaidības koeficientu – U. Tas ir neprecīzi, jo loga siltumcaurlaidības koeficientu nosaka tā rāmju, stiklu un savienojuma vietu kopējais U. Piemēram, ja pārdevējs labā seškameru rāmī ieliek parasto 2 stiklu paketi, ir maza jēga. Labāk pieckameru rāmī ielikt 3 stiklu paketi. Salīdzinājumam – pieckameru rāmim ar 2 stiklu paketi siltumcaurlaidības koeficients U = 1,25. Ja tādam pašam rāmim izmanto trīskameru stikla paketi, U = 1,0. Tā ir liela atšķirība. Tā ka ieteicams logiem uzreiz izmantot 3 stiklu paketi, kas arī nodrošinās logu rūtis pret svīšanu. Cenas ziņā 3 stiklu paketes ir par 10 – 15% dārgākas, kas vienu standarta logu var sadārdzināt par 20 – 25 eiro. Tomēr tam ir attaisnojums. Ja ārā ir sals, tad 2 stiklu paketei iekšējās rūts temperatūra turēsies 9 – 12 oC robežās. Veidosies rasas punkts, gaisā esošais mitrums kondensēsies, un logs nosvīdīs. Toties 3 stiklu paketei iekšējās rūts temperatūra tikai par dažiem grādiem atšķirsies no telpas temperatūras, un rasas punkts neveidosies. Tā ir liela priekšrocība. Vēl svarīga ir logu blīvgumiju kvalitāte. Lētākas aukstumā sacietēs un biežāk būs jāmaina, bet kvalitatīvas blīvgumijas labāk noturēs siltumu ziemā un ilgāk kalpos. Katrā ziņā, izmantojot logu servisa firmas pakalpojumus, blīvgumijas ir vienkārši nomainīt, neņemot ārā logu rāmjus.”

 

Logu profils

Plastmasas logiem rāmis izgatavots no PVH. Uzskata, ka tie izceļas ar labu cenas/pakalpojuma attiecību un ir iecienīti, jo to kopšana prasa minimālu ieguldījumu. Logu formas un krāsas ziņā pieejamas daudzveidīgas noformējuma iespējas.

Logu profilā ir vairākas izolējošas gaisa kameras, kurām ir būtiska ietekme uz siltumizolācijas rādītājiem. Turklāt lielākajā no kamerām papildus iespējams ievietot īpašu termomoduli, kas piemērots izmantošanai pasīvajās ēkās. No logu profila tiek gatavots loga rāmis. Standarta variantā izšķir vērtni – loga atveramo daļu – un rāmi jeb kārbu. Tā sauc loga daļu, kas iestiprināta mājas sienā. Ir daudzi un dažādi profilu veidi ar atšķirīgu iebūves dziļumu, integrēto kameru skaitu un profilu redzamās daļas platumu. Jo labāks profils, jo logam augstāki siltumizolācijas un skaņas izolācijas rādītāji, kā arī lielāka aizsardzība pret ielaušanos. Speciāls virsmas pārklājums piešķir profilam elegantu, mirdzošu spožumu, rāmja virsma ir ļoti gluda, īpaši viegli kopjama un noturīga pret laikap­stākļiem.

 

Līstes

Loga forma un sadalījums ar līstēm ir būtisks elements mājas vizuālajā koptēlā. Ar līstēm varat uzsvērt savu logu individualitāti. Tās sadala logus mazākās iedaļās un piešķir ēkas fasādei personisku piesitienu. Agrāk no līstu izmantošanas nekādi nevarēja izvairīties, jo ar tolaik zināmo stikla ražošanas tehnoloģiju bija iespējams izgatavot tikai nelielas rūtis. Kaut gan šodien bez sarežģījumiem tiek izgatavotas lielas stikla rūtis, līste jeb šķērskoks turpina pastāvēt kā stila elements. Eksistē dažādu veidu līstes: starp stikliem, uzlīmējamas un stiklu dalošas. Pateicoties tam, ka termoplastiskajiem materiāliem bez sarežģījumiem iespējams piešķirt dažādas formas, modernos plastmasas logus viegli pielāgot katram konkrētam risinājumam. Termoplastiskos materiālus uzsildot, iespējams tos formēt, tādēļ PVH logu profilus var saliekt un iegūt pazīstamos apļa formas logus, kā arī logi ar smailas vai noapaļotas arkas apveidu. Iespējams izgatavot arī slīpus, trīsstūrveida vai trapecveida logus. Pateicoties tam, ka PVH materiāls ir teicami piemērots metināšanai un metinātie savienojumi ļoti izturīgi, arī šādiem speciāliem logiem tiek nodrošināta nepieciešamā vērtņu un rāmju stūru stiprība. Profilu uzlabo IVS – integrēta pastiprinājumu sistēma, kura, pateicoties integrētiem skrūvju kanāliem un papildu šķērspastiprinājumiem, pastiprina profilu un ievērojami palielina profilu stabilitāti.

Pievienot komentāru