Praktiski
Mājas

Moduļu māja var kalpot pat gadsimtu0

Foto: Shutterstock

Cik ilgi var ekspluatēt moduļu mājas? Vai vajadzīgi stabili pamati? LŪCIJA Piebalgā

Mūsdienās moduļu māju ražošanā izmanto modernus un izturīgus materiālus. Gan ražotāji, gan celtnieki ieguvuši pietiekamu pieredzi, tāpēc nav iemesla domāt, ka moduļu mājas varētu kalpot īsāku laiku nekā ar tradicionālām metodēm būvētās mājas.

Taču ēka atbilstīgi jāekspluatē. Bez regulāras kopšanas pati kvalitatīvākā būve drīz vien kļūs nederīga. Nepieciešams rūpēties par jumtu, jāgādā, lai pienācīgi funkcionētu apkures un ventilācijas sistēmas. Ja radušies bojājumi, tie laikus un kvalitatīvi jānovērš.

Savukārt, izvēloties pamatu, jāņem vērā zemes un būvlaukuma īpatnības. Ļoti mālainas zemes vai plūstošo smilšu gadījumā iesaka izmantot plātnes (vienlaidu) pamatu. Ja zeme ir slānekļaina vai smilšaina, der izvēlēties lentveida pamatus.

Lai gan moduļu māja ir vieglāka, jāievēro pamatu ierīkošanas pamatnosacījumi – tiem jābūt pietiekami dziļiem, lai sals pamatus nespētu izkustināt, tikpat svarīga ir hidroizolācijas ierīkošanas kārtība. Tas viss pasargās mājas konstrukciju no nevēlamas slodzes.

LA.lv