Praktiski
Rokdarbi

Moderns tautiskums – e-vainagi ar sensoriem un vadiņiem (Video)0

Publicitātes foto

Ceturtdien, 4. jūlijā, plkst. 14.00 Dziesmu svētku nedēļā mākslinieces Rāmija Gorišankara un Kati Hūpa no Somijas aicina uz atvērto elektronisko rokdarbu studiju RIXC Mediju telpā, kuras ietvaros apmeklētāji varēs iepazīties un arī paši iesaistīties elektronisko rokdarbu darināšanā.

Studija būs atvērta no plkst. 14.00 līdz 18.00. Studijas noslēgumā plkst. 18.00 aicinām uz elektronisko rokdarbu publisku prezentāciju. Mākslinieces iepazīstinās ar saviem pētījumiem un pieredzi e-izšūšanā, un parādīs to, kā tradicionāli tekstilizstrādājumi – vainagi vai jostas var kļūt par mūsdienīgi interaktīviem modes dizaina izstrādājumiem, ja tos darinot, izmantojam dažādus elektronikas materiālus – “led” gaismas un sensorus.

Apmeklētājiem būs arī iespēja pašiem pielaikot Skrundas tradicionālā vainaga elektroniskās versijas.

Skrundas novada “E-vainags”, tapis SERDEs rezidencē 2012. gada vasarā.

Abas mākslinieces Somijā dibinājušas  apvienību “eCrafts” (E-rokdarbi), kas piedāvā dažādām auditorijām, īpaši jauniešiem, apgūt tradicionālo izšūšanu, izmantojot mūsdienīgus elektronikas materiālus. Pētot tradicionālos rokdarbu paraugus, kā arī iedziļinoties vietējās kultūras tradīcijās un folklorā, mākslinieces izmanto elektronikas aksesuārus, lai šos tradicionālos izstrādājumus papildinātu un aktualizētu.

{source}
<iframe src=”http://player.vimeo.com/video/45407700″ width=”500″ height=”281″ frameborder=”0″ webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowFullScreen></iframe>
{/source}

 

LA.lv