Praktiski
Mājas

Modē viedas un ekoloģiskas ierīces. Kas jauns sadzīves tehnikas pasaulē? 0

Septembrī pasaules lielākajos izstāžu kompleksos notiks mājokļa iekārtošanai veltītas ekspozīcijas. Irākas pilsētā Erbīlā būs skatāma izstāde “FurnExpo”, Londonā – “100% Desing”, bet no 1. līdz 6. septembrim Berlīnē notiks tehnoloģijām, elektronikai, sadzīves tehnikai un mājas izklaidei veltīta izstāde “IFA”, kur interesenti varēs kārtējo reizi pārliecināties, ka modernās ierīces nebeidz pārsteigt. Piemēram, putekļsūcējam līdzīga ierīce suni tīra un mazgā bez liekām ūdens pēdām. Savukārt veļas mazgāšanā ekoloģisku apsvērumu dēļ modē atgriezties teju pie vecmāmiņas metodēm, izmantojot ierīci ar senā veļas ruļļa konstrukciju. Dažas lietas patiešām noderīgas, uz dažām varam palūkoties ar smaidu…

Gudrā un ērtā virtuves tehnika

Energotaupības klases, jaunās no frost sistēmas, automātiska atkaļķošana un funkcionāls plauktu izvietojums vairs nav nekāds jaunums. Arī dažādie apdares varianti krāsās un apjomos kļuvuši ierasti. Tagad ražotāji sākuši raudzīties citā virzienā. Jaunie ledusskapji tiek aprīkoti ar LCD ekrāniem un komplektēti ar dažādām viedierīcēm, kas ļauj ne vien ielūkoties ledusskapī, neatverot tā durvis, bet arī pieslēgties sava ledusskapja datu glabātuvei attālināti – var uzzināt gan to, kādi produkti jāiegādā, gan kādi ēdieni pagatavojami no jau ledusskapī esošajiem. Kombinējot ledusskapju datu glabātuvi ar citām viedierīcēm, iespējams uzstādīt atgādinājumus par produktu derīguma termiņa beigām, izmantot dažādas recepšu grāmatas, sekot līdzi veselīgam uzturam utt. Piemēram, “LG Electronics” jaunajam Side-by-Side modelim “InstaViewDoor-in-Door” ir skārienjutīgs ekrāns durvīs, kas kļūst caurspīdīgs, divreiz pieklauvējot pie durvīm. Ledusskapis aprīkots ar īpašu filtru Hygiene Fresh+, kas likvidē nepatīkamus aromātus un baktērijas ledusskapja iekšienē, turklāt tiek uzturēta optimāla augļu un dārzeņu ilgstošas uzglabāšanas zona.

Jaunumi ir arī salīdzinoši nelielajās sadzīves tehnikas ierīcēs, kurās revolucionāri uzlabojumi nav ierasti. Piemēram, “Stadler Form” elektriskā tējkanna “Kettle Two” piedāvā papildu lietošanas funkcijas. Tajā var ne tikai uzsildīt ūdeni dažādās temperatūrās (režīmi no 50 līdz 90 °С), bet arī saglabāt uzsildīto ūdeni iestatītajā temperatūrā pusstundu. Ierīcei ir ērti vadāms panelis ar četrām pogām, kas izvietotas uz roktura, un LSD displejs, uz kura nolasāms temperatūras režīms. Efektīgs ir arī jaunizveidotais korpuss no caurspīdīga un ļoti izturīga borsilikāta stikla, kas ļauj redzēt ūdeni kannas iekšienē. Savukārt kompānijas “Vitek” tējkanna “VT-7048W” aprīkota ar dekoratīvu apgaismojumu, kas no tālienes atgādina gaismas ķermeni un labi iekļausies interjerā, kurā virtuve apvienota ar dzīvojamo istabu.

Suņa tīrībai un labsajūtai

Kā zināms, visa inovatīvā sadzīves tehnika no sākuma piedzīvo testēšanas režīmu, līdz tā tiek pozitīvi novērtēta, atzīta, finansēta un ieviesta ražošanā. Tā, piemēram, kompānija “Indiegogo”, kas piedāvā daudzus radošus projektus, ieguvusi pietiekamu finansējumu suņu mazgāšanas/tīrīšanas ierīcei “BarkBath”, kas nu jau nopērkama internetveikalā “amazon”. Vizuāli ierīce ir līdzīga parastam putekļu sūcējam. Tā iesūc suņa vilnā sakrājušos netīrumus un pēc tam izsmidzina ūdens un šampūna sajaukumu. Suns tiek izmazgāts bez liekām ūdens pēdām, turklāt ar masāžas efektu.

 

Mazgāt ar rokām – ekoloģiski 

Vēl viens “indiegogo” jaunais projekts pagaidām vēl testēšanas režīmā piedāvā interesantu veļas mazgāšanas ierīci “Gentlewasher”, kas tērē maz ūdens un kurai nav nepieciešams elektrības pieslēgums. Ar šo iekārtu veļu iespējams izmazgāt piecās minūtēs, tikai… nepieciešams fiziskais spēks, jo veļa mašīnā jāgriež pašam ar rokturi. Re kā – labi aizmirsts vecais nu ir atkal moderns, jo kļuvis ekoloģisks. “Gentlewasher” pagaidām var iegādāties tikai ASV un Kanādā, limitētā apjoma dēļ uz Eiropu to vēl nesūta. Bet iespējams, ka drīzumā tā tomēr varētu parādīties “amazon” internetveikalā.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Īpašums par parādiem tiek pārdots izsolē. Kādos gadījumos izsoli var atzīt par nelikumīgu?
10 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Burkānu krēmzupa ar apelsīnu sulu
12 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Omes biezpienmaize. Klasiska recepte, kas noderēs ikvienai saimniecei
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 5 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Balinska skaisti vārti papildlaikā nodrošina “Dinamo” uzvaru Ņižņijnovgorodā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
5 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē piedzīvota filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
Speciālreportāža 4 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā
5 stundas