Interjers, Mājas

Modē milzu čiekuri, apģērbtas bumbas. Frankfurtē Ziemassvētku izstādē pulcējas tūkstoši dizaineru

"Christmas world 2016" preses foto

Frankfurtes mesē “Christmas world 2016”, kura pulcēja ap 40 000 apmeklētāju no 115 valstīm, gandrīz 1000 stendos interjera dizaineri un mājokļa aksesuāru ražotāji demonstrēja, ka šajos Ziemassvētkos un gadu mijā modē ir rotājumi ar grafisku apdruku, piramīdveida iekarināmi telpas dekori, caurspīdīgas bumbas ar dekoriem iekšpusē.

Katru gadu interjera dizaineri un mājokļa aksesuāru ražotāji rīko gadskārtējās izstādes – gadatirgus, kuros iepazīstina ar Ziemassvētku sezonas rotājumu jaunumiem. Ja ir vēlme izmēģināt kaut ko jaunu, noderēs daži iespaidi, kas gūti Frankfurtes mesē “Christmas world 2016”, kā arī rotājumu tendences no “Ikea” jaunās ziemas kolekcijas “Winter 2016” un salona “SHISHI” piedāvājuma.

Frankfurtes izstādē rotājumiem kā jaunums tika piedāvāti milzīgi māk­slīgie čiekuri, eglīšu bumbas no divām krāsām, caurspīdīgas bumbas ar dekoriem iekšpusē, no stikla izlietas, reljefas eglīšu mantiņas, rotājumi no kartona, salmiem, metāla stieplītēm. Savdabīgu iespaidu radīja rotājumi ar grafisku apdruku un piramīdveida iekarināmi telpas dekori.

Īpašu uzvaras gājienu joprojām svin diožu izmantojums svētku virtenēs. Tās veidotas gan kā parastas virtenes, gan kā dažādi liela formāta dekori – zvaigznes, bumbas, ziedi un figūras.

Tomēr kopējais iespaids ir tāds, ka šajā gadā modē ir itin viss – spīdīgs un matēts, sintētisks un dabisks, spožs un jauns, kā arī sens un vecināts. Joprojām aktuāli ir zelta un sudraba toņi, zilās un pelēkās nokrāsas, un, protams, tradicionālās krāsas – zaļais, sarkanais un baltais. Līdz ar to, izvēloties sev tuvāko krāsu gammu un noskaņu, kļūdīties gandrīz nav iespējams.

“Ikea” šoreiz uzsvars likts uz zviedru folkloras un nacionālajiem motīviem. Kolekcijā daudz dabisko materiālu – koks, salmi, lins, dzija, vilna utt. Krāsu gamma veidota no ziemīgajiem toņiem: zilā, sudrabotā, melnā, baltā, nedaudz zaļganā. Šādās krāsās veidots interjers ļauj radīt īpaši noslēpumainu un intriģējošu atmosfēru, un uz šāda fona labi izceļas spilgtāki dekoru toņi.

Salonā “SHISHI” uzmanību piesaista no metāla stieplēm veidoti rotājumi – bumbas, zvaigznes, figūras, ar audumu apvilktas eglīšu bumbas un no auduma veidotas Ziemassvētku dekorācijas. Ar greznumu un spožumu šeit labi sadzīvo arī rotājumi no koka.

No visa redzētā man vis­interesantākie šķita milzīgie čiekuri, ar audumu apvilktās bumbas un caurspīdīgie eglīšu rotājumi ar tajos ievietotajiem dekoriem, kā arī iluminējošie dekori milzu ziedu veidolā.

 

Pievienot komentāru