Praktiski
Mājas

Mitruma drošs futrālis metināšanas elektrodiem. Saimniecībā noderēs0

Induļa Burkas zīmējums

Kartona kārbiņas, kurās iesaiņoti metināšanai domātie elektrodi, protams, droši sargā tos no mitruma, taču tikai līdz brīdim, kamēr paciņa nav atvērta. Pēc tam katrs metinātājs izlīdzas, kā māk.

Interneta dzīlēs var atrast daudz vērtīgu padomu. Arī to, kā ātri izgatavot mitruma drošu futrāli metināšanas elektrodiem.

Šim nolūkam nepieciešams 35–40 cm garš 50 mm diametra plastmasas kanalizācijas caurules gabals (atkarībā no tā, kāda izmēra elektrodus lietojat), divi šai caurulei paredzēti aizbāžņi un 5 l ūdens pudele ar korķi.

Aizbāžņus ar vāciņiem saliek kopā un to centrā izurbj 6 mm diametra caurumu. Ar skrūvi un paplāksnēm tos saskrūvē kopā. Izurbj vēl vienu tāda paša vai mazliet lielāka diametra caurumu blakus korķu malai, kā redzams zīmējumā.

Konstrukciju ievieto caurulē tai paredzētajā vietā. Otrā caurules galā ielīmē no ūdens pudeles nogriezto kakliņa daļu ar korķi. Rokturis, kas turēja ūdens pudeli, noderēs futrāļa nešanai. Futrāļa izmaksas – nepilni divi eiro.

Elektrodus var viegli ievietot futrālī caur skrūvējamo korķa atveri, savukārt pa vienam var izņemt pa aizbāžņa malā izurbto atveri. Kad futrālis jānoslēdz, atliek vien pagriezt ārējo aizbāzni, lai urbumi nesakristu.

Šādā futrālī elektrodi būs droši pasargāti, pat ja to pirms lietainas nakts aizmirsīsiet pagalmā.

Pudeles korķi var aizstāt ar savienojošu muftu un vēl vienu aizbāzni. Taču tas izmaksas palielinās par vēl pusotru eiro, un būs nepieciešams rokturis korķa izvilkšanai, lai futrāli uzpildītu, kad tas būs tukšs.

LA.lv