Praktiski
Mājas mīluļi

Mincis bieži nokārtojas visneiedo­mājamākajās vietās. Kā to novērst?0

Foto-Shutterstock

Ļoti bieži kaķis pēkšņi sāk nokārtoties visneiedo­mājamākajās vietās. Kā to novērst?

Nav viena konkrēta padoma, kā rīkoties šādā gadījumā.

• Pirmkārt, jānoskaidro, vai kaķis iezīmē teritoriju vai patiešām pačurā. Teritoriju iezīmējot, urīns parasti tiek izšļākts uz sienām, durvīm, aizkariem, mēbelēm. Čurājot urīna peļķes būs uz grīdas, saimnieku gultā utt.

• Otrkārt, dzīvniekam varbūt ir veselības problēmas – urīnpūšļa iekaisums, nieru slimības, dzemdes/sēklinieku saslimšanas. Šīs kaites bieži vien ir sāpīgas, līdz ar to kaķim nomācošās sajūtas saistās ar kastīti, tāpēc tas čurā citur, domājot, ka sāpes nejutīs. Sastopoties ar neadekvātu kaķa rīcību, vispirms jādodas pie veterinārārsta. Ja nekādas fiziskas saslimšanas netiek diagnosticētas, visticamāk, šādai urinēšanai ir psiholoģisks cēlonis.

• Treškārt, kaķi ir ļoti konservatīvi. Dzīvnieki grūti pielāgojas jaunām situācijām, tiem nepatīk pārmaiņas ikdienas dzīvē, līdz ar to iemesli dzīvnieka nedrošībai var būt dažādi: jauna mājdzīvnieka (kaķa, kāmja, putniņa, pat zivtiņu utt.) iegāde, mainījušies apstākļi ģimenē (piedzimis zīdainis, kāds aizgājis no ģimenes utt.), mainījusies vide (remontdarbi, nomainīts vecais dīvāns, uz kura kaķis visu laiku gulējis, pārbīdītas mēbeles u.c.).

Lai kaķis nečurātu ārpus kastītes, jāiztīra jebkādas urīna smakas ārpus dzīvnieka tualetes, bet jālieto mazgāšanas līdzekļi, kas nesatur amonjaku! Tas tāpēc, ka kaķa urīnā arī ir amonjaks un šī viela tikai pastiprinās dzīvnieka destruktīvo uzvedību. Iezīmētās vietas jāiztīra rūpīgi un pamatīgi, segas un paklāji jānomaina. Sačurātās vietas var apsmidzināt ar citronūdeni (kaķiem ļoti nepatīk citrona smarža) vai izmantot izsmidzināmos sintētiskos feromonus (nopērkami zooveikalos), kas kaķi nomierina.

LA.lv