Bērnu ballītes, Svētki

Milzu burbuļi bērnu un pieaugušo priekam. Var pagatavot arī paši

Foto-LETA/AFP

Bērniem labākā izklaide ir burbuļu pūšana – ātri zūdošo pasauļu radīšana aizgaiņā drūmākas domas un suģestē arī sirdī jaunos pieaugušos.

Vismazākajiem burbuļiem izmanto ziepjūdeni un pūšamo riņķi – tādus komplektus var nopirkt par pārdesmit centiem. Lielākas burbuļu pūšamās ierīces jāmeklē bērnu veikalos, lielveikalos un specializētajos veikalos. Tie maksās jau dažus eiro, toties veidos burbuļus 20 –30 cm diametrā. Vēl lielākus burbuļus izpūš ar salokāmo zobenu. Humāna “karadarbība” būs, bērniem šaudoties ar burbuļu pūšamajām pistolēm, kas veikalos nopērkamas par vairākiem eiro. Burbuļus var pūst arī no krāsainas zivs mutes, kura veikalos maksā ap sešiem eiro.

Ziepju šķidruma vienmēr ir par maz, tāpēc labāk uzreiz nopirkt arī litru lielu rezerves tilpumu, kas veikalos maksās no diviem līdz 30 eiro. Profesionālās mašīnās gan izmanto dārgākus speciālos šķidrumus. Iespējams pūst arī krāsainus – zilus, zaļus vai sarkanus burbuļus, burbuļu krāsa neko nenosmērējot. Nopērkami arī neplīstoši ziepju burbuļi (“www.perfect.lv”), kas dažu sekunžu laikā gaisā sacietē, tāpēc daļu burbuļu var arī noķert.

Ja burbuļu šķidrumu gādā pats, mēdz izmantot dažādas receptes. Piemēram, paciņa želatīna, 250 ml karsta ūdens, 70 g glicerīna, 250 ml šampūna “Johnson baby” vai uz litru ūdens ņem 100 ml “Fairy” un pudelīti glicerīna. Tā kā glicerīns ir dārgs, praktizē arī lētāku recepti: 250 ml kukurūzas cietes un divas ēdamkarotes cepamā pulvera pievieno 250 ml “Fairy” un 3 l ūdens. Šķidrumam jānostāvas pāris stundu, vislabāk diennakti.

Burbuļu veidojamo stīpu pats var izveidot no metāla, aptinot marli (burbuļi no metāla plīst). Oriģinālu milzu burbuļu ietaisi veido no divām nūjām, pie kuru galiem piesien auklas un nūju, starpā vēl vienu sasietu auklu tā, lai, nūjas turot atstatu, pavērtos aplis. Spainī ar ziepjūdeni samērcē auklas, izvelk ārā un paver. Vējš pūšot starp auklām uzpūš lielu burbuli.

Pievienot komentāru