Praktiski
Mājas mīluļi

Mīli savu mājdzīvnieku? Nedod neko no sava galda!0

Foto-Shutterstock

Attiecībā uz dzīvniekiem bieži vien tiek aizmirsts par mērenību. Suņi labākajā gadījumā tiek cienāti ar karbonādēm un kotletēm, bet nereti arī ar desām, kas satur nepieļaujami daudz sāls un tauku.

Garšīgas, bet dzīvniekam nevēlamas ir kūkas un šokolāde, īpaši tumšā šokolāde, patērēta lielākā daudzumā, suņiem varbūt toksiska. Ja maza auguma sunītis apēd vairāk nekā 4–5 gabaliņus šokolādes un parādījusies caureja un vemšana, nekavējoties jādodas pie veterinārārsta.

Suņiem indīgas var būt rozīnes, sīpoli, ķiploki, dažu veidu rieksti, kafija. Lai arī saimniekiem šī informācija nav sveša, tomēr viņi bieži grēko, cienājot savus mīluļus ar nepiemērotiem kārumiem, kas nav indīgi, bet vienkārši nepiemēroti (desas, kūkas, žāvējumi), izraisot vemšanu, caureju, vēdera pūšanos un tamlīdzīgas pazīmes. Paši dzīvnieki mēdz izmantot situāciju un kaut ko nočiepj no galda, kamēr saimnieks neredz.

Vēdera problēmu gadījumos palīdzēs probiotikas, piemēram, Florentero tabletes vai pasta, toksīnus uzsūcoši līdzekļi (ProPectalin).

LA.lv