Praktiski
Dārzs

Piemērotākais mēslojums siltumnīcām0

Foto – Shutterstock.com

Kuru mēslojumu ieteicams izmantot tomātiem un gurķiem, ja siltumnīcu laista ar lejkannu? IMANTS JĒKABPILS NOVADĀ

 

– Izmantojot lejkannu vai pilienveida apūdeņošanas sistēmu, augus vislabāk laistīt ar barības šķīdumu. Šim nolūkam izvēlas kādu no speciāli siltumnīcām paredzētiem mēslojumiem, kas ūdenī pilnīgi izšķīst tāpat kā cukurs vai sāls, – iesaka agronome Agnese Pinka.

Ērti lietojams ir gan šķidrais mēslojums Vito, gan Kristalons, kas atšķiras pēc krāsas un barības elementu daudzuma. Tomātiem piemērots ir sarkanais (NPK 12–12–36), gurķiem – zaļais (NPK 18–18–18) Kristalons. Mēslojot reizi nedēļā, kompleksā mēslojuma deva ir 30–50 g/10 l ūdens. Visefektīvāk ir augus laistīt ar barības šķīdumu, mēslojuma devu sadalot vairākām reizēm. Praksē bieži vien šādi dara tikai siltumnīcās, kas aprīkotas ar pilienlaistīšanu. Izmantojot lejkannu, piemājas siltumnīcu īpašnieki parasti cenšas laistīt ar atšķaidītu mēslojumu pēc iespējas retāk.

! Tomātiem un gurķiem nepieciešams arī ūdenī šķīstošais kalcija nitrāts. To lieto pamīšus ar komplekso mēslojumu.

Ja nav iespējams laistīt ar barības šķīdumu, papildmēslojumu var dot sausā veidā, izmantojot atklātam laukam paredzēto mēslojumu YaraMila (NPK 12–11–18). Šādu mēslojumu var kaisīt uz augsnes ik pēc 7–14 dienām (20 g/m2) un pēc tam laistīt ar tīru ūdeni. Zaļajās granulās barības elementi lēnām izšķīdīs, līdz kļūs uzņemami augu saknēm.

Saistītie raksti
LA.lv