Praktiski
Dārzs

Mēslo augus, stāda agros kartupeļus. Kas darāms dārzā 22. – 29. aprīlī0

Foto: Fotolia

22.–23.aprīlis. Lapu dienas

Sēj salātus un garšaugus, skābenes un spinātus, kāpostus dēstiem, sīpolus lociņiem, zālienus. Piķē un pārstāda puravus. Dala un pārstāda rabarberus, maurlokus un citus ziemojošos sīpolus. Var iesēt un izaudzēt rabarberu dēstus no sēklas. Stāda kokus un krūmus. Mēslo augus. Laista, mēslo un pārstāda telpaugus, kuru galvenais krāšņums ir lapas. Apgriež novecojušus dzīvžogus.

24.–25.aprīlis (līdz 15:00). Augļu dienas

Sēj zirņus un pupas, ķirbjus un gurķus stādiem. Piķē un pārstāda laukā audzējamo tomātu stādus. Siltumnīcās stāda tomātus, papriku, gurķus, melones. To darot, gan jārēķinās ar iespējamām salnām un jādomā, kā augus no tām pasargāt. Dārzos stāda augļukokus un ogulājus.

26.–27.aprīlis. Sakņu dienas

Apstrādā zemi. Ravē un rušina ilggadīgos stādījumus, ziemas ķiploku un sīpolu dobes. Stāda agros kartupeļus, sīpolus, vasaras ķiplokus, topinambūrus, mārrutkus. Stāda kokus un krūmus. Pārjauc un sakārto komposta kaudzes. Mēslo daudzgadīgos augus. Ierok stabus sētām, veido celiņus, planē laukumus, nostiprina nogāzes, klāj celiņus – sakārto ar augsni saistīto dārza infrastruktūru.

28.–29.aprīlis. Ziedu dienas

Ravē ziemciešu stādījumus. Mēslo puķes un zālienus. Mulčē dobes. Vāc sezonas ārstniecības augus. Apgriež strauji augošus dzīvžogus.

LA.lv