Dārzs, Telpaugi

Meitenes, nekad neturiet orhideju savās mājās! Birojā – jā, mājās – nē!

Foto-Shutterstock

Šķiet, visas sievietes ir stāvā sajūsmā no orhidejām. Skaisti ziedi, protams. Taču audzēt tos mājās ir slikta doma. Ļoti slikta. Un tam ir viens nopietns iemesls.

Fen-šui speciālisti uzskata, ka orhidejas ir vieni no visnepiemērotākajiem augiem, kurus turēt savā mājoklī. Un tam ir izskaidrojums – orhideja ir epifīts.

Tas nozīmē, ka orhideja var mierīgi aizvadīt savu dzīvi uz citiem augiem kā parazīts – pat augsni tai nevajag. Visas nepieciešamās vielas tā saņem no mitrā gaisa, izmantojot saknes.

Daudzas tautas šo augu uzskata par vainīgu pie tā, ka cilvēkam nepārtraukti trūkst dzīvības enerģijas. Orhideja to vienkārši izsūc no apkārtējās vides!

Tāpēc fen-šui speciālisti uzsver, ka šo augu var lieliski audzēt nedzīvojamās telpās, birojos, ofisos, tas ir, tādās vietās, kur apgrozās daudz cilvēku un kur viņi strādā, nevis atpūšas un relaksējas. Tāpēc dzīvoklī šo augu nevajag turēt. Bet guļamistabai skaistā orhideja ir kategoriski aizliegta.

Ja jums šis augs iepriekš atradās guļamistabā, noteikti būsiet pamanījusi, ka jau no paša rīta jutāties pilnīgi salauzta.

Un vēl!

Orhideja ir izteikti sieviešu puķe. Vīriešu auru šis burvīgais augs vienkārši sagrauj. Tas izpaužas tā, ka vīrietim pazeminās libido.

Tāpēc, ja izmest šo mājas karalieni neceļas roka, vismaz to novietojiet tur, kur jūsu mīļotais vīrietis pavada vismazāk laika.

Foto-Shutterstock
Foto-Shutterstock

29 Komentāri

 1. Es slikti jūtos tieši kopš visas manas orhidejas gāja bojā. Un vīrs gultā ar vairs nav tik aktīvs. Kamēr man uz guļamistabas loga zaļoja 12 orhidejas, viss bija kārtībā.

 2. Ne mums Latvijā valda”fen.ujs”,ne mums kāda par viņu daļa,vel jau arī Latvijā kāds berniņš dzimst un un “čakli” vīri strādā dienām un naktīm!Ir tāds ticējums- nepiesauc nelaimi,neatnāks!Bet nu viena taisnība ir- kopšana ļoti principiāla orhidejām, un viņas ir tiešām parazitējošs augs uz kokiem,nu bet uz cilvēku pleciem vai muguras augam vēl nav manīta!Novelu visiem skaidru saprātu un priecāties par skaistiem,nevainīgiem ziediem!

 3. Nu nezinu gan, man ir tieši otrādi, kad nīkuļoja manas orhidejas, tad arī es tajā laikā nejutos īpaši labi, tagad ar veselību un dzīvesprieku viss kārtībā, skatos manas orhidejas sāk dzīt ziedus kā trakas. Vienu biju ieplānojusi mest ārā, bet ši ziedēt sāka Tagad vēl nav beigusi, kad turpat dzen nākošos ziedkātus. Ceru pēc ši raksta nesākšu aizdomāties par to kaitīgumu, labāk nebūtu lasījusi…

  1. Varbūt Jūs pārāk nopūlaties? Es apleju (virs augsnes), kādu reizi nedēļā vai pat retāk. Un vispār “necimperlējos”. Bet manējās zied kā “trakas” – guļamistabā visa palodze “nokrauta”, bet problēmas nav nevienā no pieminētajām jomām. Vairākas esmu pavairojusi no “bērniņiem” – arī tās zied uz nebēdu!

 4. Tomēr jāņem vērā, ka tas ir parazīt augs un patīk šiem augiem izmantot citu enerģiju. Ja orhidejas regulāri nomirst jūsu dzīvoklī, aizdomājieties, vai tas augs ir jums piemērots-ar varu mīļš nekļūsi un modei skriet līdzi nav vajadzības.mēs bieži neiaizdomājamies par to kā man labāk, bet gan vairāk domājam, ka visiem -ta man ar vajag. Jebkuram augam sava daba un mums tāpat.

 5. Tomēr jāņem vērā, ka tas ir parazīt augs un patīk šiem augiem izmantot citu enerģiju. Ja orhidejas regulāri nomirst jūsu dzīvoklī, aizdomājieties, vai tas augs ir jums piemērots-ar varu mīļš nekļūsi un modei skriet līdzi nav vajadzības.mēs bieži neiaizdomājamies par to kā man labāk, bet gan vairāk domājam, ka visiem -ta man ar vajag. Jebkuram augam sava daba un mums tāpat.

 6. Man kaimiņos tik skaisti zied orhidejas, jā un tik veiksmīgi, skaisti zied un tik labi dzīvo pat vīram nav jāstrādā-nolēmu iegādāties, kaut gan man ar tiem ziediem kaut kā, laikam neprotu kopt….

 7. Darbā tieši visas nonīkst, bet mājās kuplo. Un viesistabā daudz saldāks miegs ar visām orhidejām nekā guļamistabā – bez. Vot kas šitas tagad par šeņ fui? 🙂

 8. 3 rezes man izjuka attiecibas un katru reizi,kad davinaju savai milotai orhidejas.. Nez,vabut sakritiba,bet vairak neriskeju davinat shos karaliskos ziedus.

 9. Man viņas ir ne viens desmits vien.Zied,priecē ne vien mājiniekus bet arī ciemiņus.Vīram ar libido viss ok,pats arī aizraujas ar audzēšanu,kopšanu. Šajā rakstā publicētas pilnīgas pasakas.Ja nav ko rakstīt tad nerakstat.Neesu redzējusi ka orhideja parazitētu uz cilvēku,bet cilvēks kad parazitē uz otru cilvēku,to gan…

Pievienot komentāru