Praktiski
Svētki

Meistarojam sniegpārsliņas! 20 idejas Jaunā gada noskaņas radīšanai0

Foto: 7dach

Tuvojoties Jaunajam gadam, vēl ir nedaudz laika, lai telpās radītu brīnumainu, svinīgu un vienlaikus ziemīgu gaisotni. Un vislabāk to palīdzēs izdarīt sniegpārsliņas! Piedāvājam idejas dažādām gaumēm un iespējām.

1. Šujam
Sniegpārsliņas var šūt no auduma. Šāda nebēdnīga sniegpārsliņa būs lielisks rotājums bērnistabai, turklāt pēc svētkiem mīkstās un draiskās sniegpārsliņas noteikti atradīs pielietojumu kā spilventiņš vai bērnu rotaļlieta.

Foto: 7dach

2. Izgriežam no filca
Ja ar šūšanu neveicas, filcs būs īstā izvēle – to ir viegli apstrādāt, un galarezultāts neliks vilties.

Foto: 7dach

3. Izšujam
Jūs protat izšūt? Maisiņi ar izsmalcinātu izšuvumu noderēs ne tikai kā Jaunā gada dekors. Izšūšanai derēs jebkura tehnika, piemēram, krustdūriens.

Foto: 7dach

4. Adām un tamborējam
Tamborētas salvetes mūsdienās daudziem šķiet vecmodīgas. Taču, ja jums skapī saglabājies kāds vecmāmiņas roku darinājums, kas, jūsuprāt, vairs nešķiet stilīgs interjera dizaina elements, nesteidzieties to noniecināt, bet uzmanīgi apskatiet. Salvetes bieži vien ir līdzīgas sniegpārsliņām. Un varbūt svētku galda klājumam būs tieši piemērotas šādas salvetes–sniegpārsliņas.

Foto: 7dach

5. Jaungada mežģīnes
Prasmīgas rokdarbnieces var izmantot kādu neparastu tehniku (makramē vai frivolē), veidojot īstus meistardarbus.

Foto: 7dach

6. Sniegpārsliņas no diegiem
Ja valdziņu skaitīšana nav jūsu aizraušanās, izvēlieties koka pamatni, uzzīmējiet sniegpārsliņas kontūru un iesitiet naglas. Tad ņemiet diegu kamolu un tiniet diegu, veidojot zīmējumu. Jo vairāk naglu, jo interesantākas formas sniegpārsliņa.

Foto: 7dach

7. Filcējam
Jūs pieprotat filcēšanas tehniku? Šīs būs siltas sniegpārsliņas!

Foto: 7dach

8. Sniegpārsliņas no stieples
Gribat eglītē iekārt savām rokām darinātu juvelierizstrādājumu? Izlokiet neatkārtojamu pārsliņu no stieples!

Foto: 7dach

9. Pērļojam
Mazliet pacietības, un pērles palīdzēs radīt brīnumu.

Foto: 7dach

10. Koka sniegpārsliņas
Lai gan pierasts, ka sniegpārsliņas ir vieglas un gaisīgas, var pamēģināt tām piešķirt stingrību un pamatīgumu, izgatavojot tās no koka. Veidojot šādas pārsliņas, ģeometrisku figūru radīšanai var izmantot arī, piemēram, saldējuma kociņus.

Foto: 7dach

11. No knaģiem
Ja nav laika, tad šis būs ātrs un neparasts risinājums.

Foto: 7dach

12. No finiera
Ja pa rokai atradīsies zāģītis, pamēģiniet izzāģēt sniegpārsliņu no finiera.

Foto: 7dach

13. Ornaments kokā
Sniegpārsliņas koka ripuļos var iededzināt. Tas nemaz nav sarežģīti!

Foto: 7dach

14. Dekors no korķiem
Sniegpārsliņas, veidotas no korķiem, sanāks lielas, līdz ar to diez vai būs izmantojamas kā dekors eglītei, taču noteikti varēsiet atrast tām pielietojumu, rotājot telpas.

Foto: 7dach

15. Izmantojam čiekurus
Rotājumiem būs ļoti piemēroti dažādi dabas materiāli: čiekuri, zīles, sēklas.

Foto: 7dach

16. Veidojam no salmiem
Salmu sniegpārsliņas būs vieglas un gaisīgas.

Foto: 7dach

17. Atlikumi no remontdarbiem
Dzīvoklī nesen bijis remonts? Nesteidzieties izmest atlikumus! Jaungada rotājumiem var izmantot ne tikai papīru. Sniegpārsliņas var izgriezt no visdažādākajiem materiāliem: bērza tāss, kartona, ģipškartona, lamināta pamatnes, saplākšņa, putuplasta. Derēs viss, ko uzskatām par piemērotu būvmateriālu veikalā.

Foto: 7dach

18. Lipinām sniegpārslas
Sniegpārsliņas var ne tikai izgriezt, adīt, šūt vai filcēt, bet arī lipināt gan no piemērotas plastikas, gan mīklas. Ja sniegpārsliņas veidosiet no mīklas, tās būs lielisks deserts.

Foto: 7dach

19. Audzējam sniegpārslas
Aizrautība ar ķīmiju var radīt arī kaut ko tik skaistu kā sniegpārsla. Tam būs nepieciešams sāls šķīdums. Sākumā nepieciešams sagatavot pamatni. To var izdarīt no stieples, pēc tam to vēlams aptīt ar vilnas dziju vai kādu citu materiālu. Tad ļoti karstā ūdenī karsējam lielu sāls daudzumu. Šajā šķidrumā iemērcam sagatavoto pamatni un nostiprinām vertikālā stāvoklī tā, lai tā nepieskartos pie trauka sienām. Jo karstāks šķidrums, jo vairāk kristālu veidosies. Tad pēc diennakts rotājumu izņemam no trauka, izžāvējam un rotājam egli.

Foto: 7dach

20. Sniegpārsliņas no nekā
Jaungada rotājumu izgatavošanai var izmantot visneparastākos materiālus. Iesakām ar citām acīm palūkoties uz tiem priekšmetiem, ko plānojat izmest vai kas šķiet vienīgi sadzīvei piemēroti. Pamēģiniet izgatavot sniegpārslas no vates kociņiem, plāksnītēm, plastmasas pudelēm, alumīnija skārdenēm, veciem kompaktdiskiem, vienreizējiem šķīvjiem, olu čaumalām, neparastas formas makaroniem, kokteiļu salmiņiem. Ļaujiet vaļu fantāzijai!

Foto: 7dach
LA.lv