Praktiski
Manas tiesības

Maznodrošinātās ģimenes varēs saņemt Eiropas palīdzības pakas 0

Foto-Fotolia

Turpmāk ne tikai trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām, bet arī maznodrošinātām ģimenēm ar ienākumiem līdz 188 eiro būs pieejami Eiropas Savienības atbalstītie pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplekti.

Labklājības ministrijā skaidro, ka tas ļaus atbalstīt lielāku skaitu ģimeņu ar zemiem ienākumiem. Šādu palīdzības kārtību nosaka grozījumi Ministru kabineta noteikumos Darbības programmas “Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.–2020. gada plānošanas periodā”.

Tāpat kā līdz šim Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta saņemšanai būs nepieciešama pašvaldības sociālā dienesta izsniegta rakstiska izziņa. No šā gada 1. aprīļa maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 188 eiro, saņems izziņas ar atzīmi, ka tās atbilst fonda atbalsta saņemšanas nosacījumiem. Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par 188 eiro, kas ir aptuveni 18% no visām pašvaldībām, fonda atbalstu varēs saņemt visas maznodrošinātās personas vai ģimenes.

Vienkāršoti arī fonda atbalsta komplektu izsniegšanas nosacījumi, svītrojot komplektu saņemšanas biežuma ierobežojumu. Paredzēts, ka turpmāk persona vai ģimene sociālā dienesta izsniegtās izziņas derīguma termiņa laikā varēs saņemt atsevišķus komplektus vai visu pārtikas, higiēnas un saimniecības preču komplektu skaitu uzreiz, nevis vienu komplektu kalendārā mēneša laikā, kā tas bija noteikts līdz šim. Vienlaikus noteikumos iekļauti ražošanas un kvalitātes kritēriji iebiezinātam pienam ar cukuru un rafinētai rapšu eļļai, ar kuriem iespējams dažādot un papildināt fonda pārtikas palīdzības komplektu nākamajā gadā.

UZZIŅA

• 29 partnerorganizācijas visā Latvijā nodrošina fonda atbalsta paku izdali 475 vietās un izsniedz gatavas maltītes 16 zupas virtuvēs. Komplektu piegādi partnerorganizācijām nodrošina AS Dobeles dzirnavnieks, SIA Lat Eko Food, SIA Hermess, SIA Sanitex.

• Pērn fonda līdzfinansēto pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu atbalstu saņēma 60,5 tūkstoši vistrūcīgāko cilvēku Latvijā.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Īpašums par parādiem tiek pārdots izsolē. Kādos gadījumos izsoli var atzīt par nelikumīgu?
18 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Burkānu krēmzupa ar apelsīnu sulu
19 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Omes biezpienmaize. Klasiska recepte, kas noderēs ikvienai saimniecei
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolu varēs pabeigt, vispār nelasot latviešu literatūru?
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Zināms, cik labi būs redzama dārgā simtgades uguņošana
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
Guntis Kalme: Nedomāsim, ka patriotisms ir pārliecība par savas valsts perfektumu
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Pie apvāršņa parādās grupējums, kas izkrāpj pamatīgas naudas summas. Andis brīdina citus
42 minūtes