Praktiski
Mājas

Mazgāšanās istabā: šobrīd modē apvienot guļamistabu ar dušas telpu0

Publicitātes foto

Vannas istaba vairs nav tikai funkcionāla telpa higiēnas procedūrām. Tā kļuvusi par vietu relaksācijai, kur pabūt vienatnē vai, tieši otrādi, tuvu cilvēku klātbūtnē. Tāpēc aizvien vairāk tiek domāts par to, kā vannas istabu integrēt kopējā mājokļa interjerā un vizuāli ļoti nenodalīt. Protams, tas attiecas uz mājokli, kurā saimniekiem ir sava, atsevišķa vannasistaba, kas nav domāta viesiem.

Šāda guļamistabas un vannas istabas apvienojuma ideja pirmo reizi tika radīta jau 2003. gadā, kad Antonio Čitterio kopā ar zīmolu “Axor” (“Hansgrohe”) izveidoja pirmo kolekciju “Axor Citterio”. Kopš tā laika ideja par vannasistabas pārvēršanu par istabu tiek īstenota dažādās kolekcijās un arī mājokļos. Lai noformētu vannas istabu kā daļu no kopējās telpas, tiek izvēlēti silti, maigi toņi un materiāli, tekstila dekori un dizaina objekti.

Individualitāte

Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties vannas istabu veidot kā daļu no guļamistabas vai tomēr atbalstāt jau ierasto standarta variantu, gan santehnika, gan aksesuāri un mēbeles tagad tiek piedāvāti ne tikai dažādos izmēros un toņos, bet iespējams arī individuāli piemeklēt formas, izmērus un materiālus, kas ir nestandarta produkcija un pieejama pēc pasūtījuma.

Piemēram, “Hansgrohe” nodaļa “Axor Manufaktur”, kas īpaši atbild par individuālajiem risinājumiem, piedāvā izvēlēties īpašu maisītāju līniju “ComfortZone”, kurā var izvēlēties tieši tāda augstuma maisītāju, kāds ērts tieši jums.

Caurspīdīgums

Vēl viena tendence, kas iekaro santehnikas jomu – caurspīdīgums. Modē ir skaidrība un atvērtums, mierīgas līnijas un ļoti plašs stikla lietojums vannas istabas noformējumā. Ļoti aktuālas ir dušas grīdas, kas ir vienā līmenī ar pārējo grīdas segumu, plašas dušas kabīnes, kurās ir vieta diviem, turklāt ar maksimāli nemanāmiem durvju profiliem un rokturiem. Caurspīdīgi kļuvuši pat ūdens maisītāji.

Koncepta vannas istabas

Santehnikas ražotāji sākuši piesaistīt vadošus dizainerus un aicina tos radoši pasapņot par nākotnes vannas istabām. Šim nolūkam tiek rīkoti dažādi perspektīvu projekti, piemēram, “Axor Water Dream”. Un dažas no brīvā lidojuma idejām patiešām tiek īstenotas jaunajās kolekcijās.

Dažreiz piedāvātās idejas šķiet pavisam fantastiskas, piemēram, Patrīsijas Urkiolas 2005. gadā radītā meža fantāzija. Tomēr pavisam nesen šī koncepta idejas tika iekļautas ļoti interesantā vannas istabas “Axor Urkiola” kolekcijā ar dabas motīviem.

Par pagātni un nākotni

Arī santehnikas jomā ienākušas jaunās tehnoloģijas – ­piemēram, ūdeni vannā tagad var palaist, nospiežot pogu vai tikai pieskaroties dušas panelim. Pieejami arī maisītāji, griestu dušas, dušu sistēmas un termostati ar pogām.

Vannas istabas vēsturē revolūcija bija dušas statīva izgudrošana, pēc tam sekoja dažādu augstumu mainīšanas iespēja. 1968. gadā tika izgudrota duša, kurai iespējams pārslēgt strūklas stiprumu. Pēc tam sekoja krāsainas dušas galvas, dažādu veidu strūklas utt. Tagad dušas galva ir stiprināma arī griestos un komplektējama gan ar apgaismojumu (izgudroja japānis Oki Sato), gan ar radio. Arī šie elementi virza vannas istabu tuvāk īstas istabas sajūtai.

Iespējams, ka mūsu bērni lietos tādas inovācijas, par kurām mēs pat iedomāties vēl nevaram, bet pagaidām arī par viņiem santehnikas ražotāji sākuši domāt īpaši. Jebkura vecuma bērniem – tāda ir jaunās “Villeroy and Boch” bērnu vannas istabas kolekcijas “O. Novo Kids” devīze.

Kolekcija radīta, izmantojot jaunās tehnoloģijas. To paredzēts izmantot gan bērnudārzos un sākumskolās, gan ģimenēm ar vairākiem dažāda vecuma bērniem. Kolekcija radīta, ņemot vērā gan santehnikas jaunākos sasniegumus un ergonomikas prasības, gan audzinātāju pieredzi, palīdzot bērniem veikt higiēnas pasākumus. Kolekcijas nagla ir izstiepts izlietnes podests, kurā izvietotas trīs dažāda dziļuma, lieluma un augstuma izlietnes – tā, lai katrs bērns varētu izmantot sev ērtu izlietni. Par šo pārdomāto dizainu kolekcijai “O. Novo Kids” piešķirtas “Universal Design Consumer Award” un “Universal Design Expert Award” balvas.

LA.lv