Praktiski
Mājas

Maza tualete nav problēma. Jaukas idejas telpas vizuālai paplašināšanai0

Foto: takprosto

Maza tualete ir lieliska telpa, lai eksperimentētu, izvēloties dažādus dizaineru ieteiktus risinājumus telpas vizuālai paplašināšanai. Iedvesmai daži no tiem….

Ģeometriski ornamenti un perspektīva
Ģeometriskas figūras vizuāli it kā salauž telpu un līdz ar to paplašina to. Šim nolūkam var izmantot gan rakstainas flīzes uz gala sienas vai grīdas, gan rakstainas bordes, gan vienkāršu paklājiņu, ko vajadzības gadījumā var noņemt. Jāraugās gan, lai rakstu nebūtu par daudz – tie jāizvieto ar gudru ziņu, lai mazā telpa nešķistu vēl mazāka un iegūtais efekts nenomāktu.
Līdzīgi darbojas arī attēls ar perspektīvu. To galvenokārt izvieto uz telpas gala sienas, lai piešķirtu tai bezgalības efektu. Visbiežāk šim nolūkam izmanto fototapetes, kas piešķir telpai ne tikai minēto efektu, bet arī īpašu noskaņu.

Foto: takprosto

Gaisma un vizuāls plašums
Novērtējot telpu pavisam racionāli, ir skaidrs, ka flīzējums atņem telpai kaut nedaudzus, bet tomēr tik nepieciešamos centimetrus, jo jāņem vērā flīžu biezums. Tāpēc pavisam mazā telpā flīžu vietā var izvēlēties sienas krāsot vai līmēt tapetes.
Ieteicami gaiši un vēsi toņi, jo siltie telpu vizuāli samazinās. Protams, baltā krāsa visvairāk paplašina telpu, bet derēs arī pasteļtoņi.
Vēl vizuālu plašumu var iegūt ar lakonisku dizainu, izvēloties atturīgas līnijas un minimāli ierobežojot aksesuārus.
Svarīgs aspekts, ko bieži vien aizmirst tualetes kontekstā, ir oriģināls gaismeklis. Labs apgaismojums un interesants dizains arī padarīs telpu plašāku.

Foto: takprosto

Kārtība
Ir kāds paņēmiens, kas nepavisam neprasa daudz ieguldījumu – ja telpā valda tīrība un kārtība, arī tad tā šķiet plašāka un omulīgāka arīdzan. Šim nolūkam izdevīgi ir dažādi grozi, kastes, kas stiprināmi pie sienas un kuros var glabāt nepieciešamos higiēnas aksesuārus.
Noderēs arī atvērti plaukti, ko visbiežāk izvieto virs tualetes poda.
Ja telpas galā vai sānos ir niša, iespējams izveidot arī īpašu, slēgtu glabāšanas sistēmu, kurā kompakti uzglabāt visu nepieciešamo.

Foto: takprosto

Pārdomāti akcenti
Lai tualetes telpa būtu omulīgāka, to iespējams papildināt ar dekoratīviem akcentiem. Vienmēr labi izskatās dabiskie materiāli – koks, pinumi. Drosmīgākie un tie, kas pārliecināti par savu stila izjūtu, var kombinēt arī dažādus apdares materiālus.
Neierasts aksesuārs tualetē ir istabaugi. Tomēr tie telpai spēj piešķirt pavisam jaunu izteiksmību. Un nav taisnnība, ka augi te neiederas. Ir pietiekami daudz mazprasīgu istabas augu, kas labi aug arī paaugstināta mitruma apstākļos un nepieprasa daudz gaismas. Un ja vēl tualetē ir arī kāds mazs lodziņš, telpa vizuālā ziņā tikai iegūs.

Foto: takprosto
LA.lv
Inita Šteinberga
Praktiski
Siltumnīcā pēkšņi sākuši vīst tomāti. Kas par iemeslu un kā glābt augus?
7 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Deserts ar rīvmaizi, saldējumu un medu
10 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Kā pagatavot garšaugu sāli. Recepte
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Pirmspensijas cilvēki stājas augstskolās. Kas ir pieprasītas programmas?
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Negaisā Polijas Tatros dzīvību zaudējuši četri cilvēki, bet 30 ievainoti
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Jūrmalas restorānā tikušies Šlesers un Rīgas domnieks Bergmanis 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Divi puikas vieni paši izdzīvo trīs dienas: paglābj veiksmīga sakritība
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Sinoptiķi pavēsta, kad gaidāms karstākais laiks: prognoze 7 dienām
6 stundas