Praktiski
Mājas

Maza tualete nav problēma. Jaukas idejas telpas vizuālai paplašināšanai 0

Foto: takprosto

Maza tualete ir lieliska telpa, lai eksperimentētu, izvēloties dažādus dizaineru ieteiktus risinājumus telpas vizuālai paplašināšanai. Iedvesmai daži no tiem….

Ģeometriski ornamenti un perspektīva
Ģeometriskas figūras vizuāli it kā salauž telpu un līdz ar to paplašina to. Šim nolūkam var izmantot gan rakstainas flīzes uz gala sienas vai grīdas, gan rakstainas bordes, gan vienkāršu paklājiņu, ko vajadzības gadījumā var noņemt. Jāraugās gan, lai rakstu nebūtu par daudz – tie jāizvieto ar gudru ziņu, lai mazā telpa nešķistu vēl mazāka un iegūtais efekts nenomāktu.
Līdzīgi darbojas arī attēls ar perspektīvu. To galvenokārt izvieto uz telpas gala sienas, lai piešķirtu tai bezgalības efektu. Visbiežāk šim nolūkam izmanto fototapetes, kas piešķir telpai ne tikai minēto efektu, bet arī īpašu noskaņu.

Gaisma un vizuāls plašums
Novērtējot telpu pavisam racionāli, ir skaidrs, ka flīzējums atņem telpai kaut nedaudzus, bet tomēr tik nepieciešamos centimetrus, jo jāņem vērā flīžu biezums. Tāpēc pavisam mazā telpā flīžu vietā var izvēlēties sienas krāsot vai līmēt tapetes.
Ieteicami gaiši un vēsi toņi, jo siltie telpu vizuāli samazinās. Protams, baltā krāsa visvairāk paplašina telpu, bet derēs arī pasteļtoņi.
Vēl vizuālu plašumu var iegūt ar lakonisku dizainu, izvēloties atturīgas līnijas un minimāli ierobežojot aksesuārus.
Svarīgs aspekts, ko bieži vien aizmirst tualetes kontekstā, ir oriģināls gaismeklis. Labs apgaismojums un interesants dizains arī padarīs telpu plašāku.

Kārtība
Ir kāds paņēmiens, kas nepavisam neprasa daudz ieguldījumu – ja telpā valda tīrība un kārtība, arī tad tā šķiet plašāka un omulīgāka arīdzan. Šim nolūkam izdevīgi ir dažādi grozi, kastes, kas stiprināmi pie sienas un kuros var glabāt nepieciešamos higiēnas aksesuārus.
Noderēs arī atvērti plaukti, ko visbiežāk izvieto virs tualetes poda.
Ja telpas galā vai sānos ir niša, iespējams izveidot arī īpašu, slēgtu glabāšanas sistēmu, kurā kompakti uzglabāt visu nepieciešamo.

Pārdomāti akcenti
Lai tualetes telpa būtu omulīgāka, to iespējams papildināt ar dekoratīviem akcentiem. Vienmēr labi izskatās dabiskie materiāli – koks, pinumi. Drosmīgākie un tie, kas pārliecināti par savu stila izjūtu, var kombinēt arī dažādus apdares materiālus.
Neierasts aksesuārs tualetē ir istabaugi. Tomēr tie telpai spēj piešķirt pavisam jaunu izteiksmību. Un nav taisnnība, ka augi te neiederas. Ir pietiekami daudz mazprasīgu istabas augu, kas labi aug arī paaugstināta mitruma apstākļos un nepieprasa daudz gaismas. Un ja vēl tualetē ir arī kāds mazs lodziņš, telpa vizuālā ziņā tikai iegūs.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pašas gatavotas pretcelulīta ziepes ar kafiju, olīveļļu un jūras sāli
1 diena
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Hurma no sēklas… Izdosies?
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Rudenī uzzied ceriņi un kastaņas. Kas ar augiem notiks pavasarī?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
12 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
11 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
13 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
12 stundas