Mājas, Sadzīves tehnika

Maksa par elektrību pieaug. Praktiski padomi, kā samazināt rēķinu

Foto-Shutterstock

Cipari elektrības rēķinos pieaug ģeometriskā progesijā, taču ikdienā, ievērojot dažus praktiskus padomus, var būtiski ietaupīt un samazināt maksu par elektrību, liecina portāla
manasfinanses.lv. veiktie aprēķini.

Praktiski padomi, kā ietaupīt elektrību:

Izvēlieties tehniku ar marķējumu A
Iegādājoties jaunu sadzīves tehniku – ledusskapi, veļasmašīnu, saldētavu vai spuldzes –, ir svarīgi pievērst uzmanību Eiropas Savienības izstrādātam marķējumam. Lielie burti no A līdz G norāda elektroenerģijas patēriņu. Ja marķējums ir A, tas nozīmē, ka ierīce patērēs mazāk enerģijas nekā tāda, kurai ir B, C vai G.

Regulāri atlaidiniet ledusskapi
Ja ledus kārtiņa saldētavā pārsniedz 1 cm, ledusskapis patērē 2 reizes vairāk elektrības.
Turklāt mazāk elektrības patērē ledusskapji, kam ir atsevišķa saldētava.

Gatavojot ēdienu, lietojiet vāku
Gatavojot maltīti uz plīts, pannām un katliem lieciet virsū vāku – tas ļaus ietaupīt līdz pat 25% elektroenerģijas vai gāzes.

Izmantojiet ekonomiskās spuldzes
Ir vērts parastās spuldzes nomainīt pret ekonomiskajām. Tās gan maksā vairāk, tomēr ilgtermiņa ieguvums būs krietni lielāks. Ekonomiskās spuldzes ietaupa pat 80% elektroenerģijas un kalpo līdz 15 reizēm ilgāk nekā parastās.

6 Komentāri

  1. Ja tā ir Latvenergo reklāma,beidziet čakarēt tautu.Mēs maksājam par patērēto ,ekonomijai te vispār nau vietas.Jo mazāk tērē jo vairāk maksā.

  2. Vai kāds šo murgu jebkad apturēs cik es zinu ,ja atvērts elektrības tirgus ,tad cenām ir jāsamazinās, kur skatās mūsu valdība algu gadā pieliek 10 eiro ,no tā trešo daļu atvelk un pēc tam trīskāršo cenas visam ,kas ienāk prātā ,cik ilgi turpināsies šī sabotāža pret tautu

Pievienot komentāru