Kaķi, Mājas mīluļi

Mājdzīvniekiem regulāri jāveic profilakse pret parazītiem. Vai tu to ievēro?

Foto-petnet.io

Cik reižu gadā suņiem un kaķiem ieteicama parazītu profilakse? Kuru no plašā līdzekļu klāsta izvēlēties? Kādas ir šo zāļu blakusparādības? AINA AMATAS NOVADĀ

Profilakse pret zarnu trakta parazītiem vēlama vismaz pāris reižu gadā, bet pret ektoparazītiem (blusām, ērcēm) reizēm nepieciešama visu gadu. Katrs gadījums mēdz būt individuāls.

Vienas no biežākajām dzīvnieku saimnieku sūdzībām vasarā un rudenī – suņu un kaķu ādas problēmas, kuru galvenais cēlonis izrādās nevēlamie apakšīrnieki. Īpaša uzmanība jāpievērš jutīgajiem dzīvniekiem. Tiem var veikt arī parazītu nepārtrauktu profilaksi.

Visi pretparazītu līdzekļi tomēr ir medikamenti, tāpēc pirms to došanas dzīvniekam vēlams veikt analīzes – trīs četras dienas pēc kārtas jāpaņem fekāliju paraugi un tie jāaiznes uz veterināro klīniku. Analīzēs atklāsies, vai ir parazītu oliņas un cik daudz to ir. Tādējādi var izvairīties no nevajadzīgas medikamentu lietošanas.

Sastāva ziņā pretparazītu līdzekļi ir vairāk vai mazāk līdzīgi. Tāpēc nosaukt universālo, kas palīdzēs ikvienam, nav iespējams. Veterinārajās aptiekās plašā klāstā nopērkami dažādi līdzekļi – siksniņas, skausta pilieni, aerosoli un tabletes. Zāles ar ilglaicīgāku iedarbību parasti maksā dārgāk. Nopirkto līdzekļu nosaukumu vēlams pierakstīt – tas noderēs, izvērtējot zāļu efektivitāti un pērkot pretprazītu līdzekli nākamajā reizē.

Visbiežākās pretparazītu tablešu blakusparādības ir caureja vai vemšana. Skausta pilieni reizēm rada lokālus iekaisumus. Taču minētās problēmas var būt arī citu iemeslu dēļ. Ja dzīvnieks atvemj tabletes, otrajā dienā zāles jādod vēlreiz. Vemšanas, caurejas vai citu simptomu atkārtošanās gadījumā jākonsultējas ar veterinārārstu.

Konsultējusi Smiltenes tehnikuma Veterinārās mācību klīnikas vadītāja, veterinārārste LĪGA MAČULE

Pievienot komentāru