Praktiski
Mājas mīluļi

Mājās ir vairāki minkas? 5 svarīgi noteikumi, kas jāievēro, lai kaķi sadzīvotu0

Kad reiz piedzīvots, cik patīkami ir dzīvot ar vienu kaķēnu, daudziem rodas vēlme par vēl vienu četrkājainu peļu junkuriņu. Un, iespējams, pēc kāda laika arī vēl vienu… Svarīgi, lai katrs no viņiem justos aprūpēts un mīlēts – ko vērts paturēt prātā, ja mājās dzīvo vairāk nekā viens kaķēns, lasi turpmākajās rindās.

Mazs stūrītis katram. Lai dzīvotu ar vairākiem mīluļiem, nav obligāti vajadzīga liela māja un plašums – nepieciešams vien tik daudz, lai katram būtu sava vietiņa. Svarīgākais ir, lai kaķiem būtu interesanti, lai būtu palodzes, vietas, kur paslēpties, paasināt nadziņus u.c. Ja tādu nebūs pietiekamā daudzumā, visi gribēs būt vienā vietā, un sāksies neizbēgami kašķi.

Katram sava bļodiņa. Šis ir patiešām nozīmīgi, lai katram būtu savs trauciņš, no kura paēst. Kad ir runa par ēdienu, kaķi nav no tiem, kuri gatavi dalīties. Ja tomēr kaķi nespēj viens otram blakus mierīgi ēst, lien otra bļodā un sāk plēsties, ieteicams viņus barot katru savā istabā un ierasto kārtību vairs nemainīt.

Vietas, kurās “iezīmēt teritoriju”. Kaķim skrāpēšana izpaužas ne tikai tāpēc, ka viņš, iespējams, ir vēl mazs un nav iemācījies disciplīnu, bet gan lai iezīmētu teritoriju. Ja mājās ir vairāki kaķi, katrs no viņiem gribēs būt galvenais un atstāt savas pēdas. Lai nebūtu lieku problēmu, izvieto dažādos mājvietas stūros skrāpējamos dēlīšus, kurās kaķi savas kaprīzes var realizēt – tiem jābūt tik daudz, cik mājās ir mīluļu, tādējādi vismaz kādu vietu katrs kaķis var saukt tikai par savu.

Reizēm kaķi tā vietā, lai skrāpētu speciālo dēlīti, ķeras pie mēbelēm, un tieši šī iemesla dēļ, kad saimnieks vairs nespēj viņus kontrolēt, liela daļa tiek atstāta uz ielas.

Kaķu kastītes. Katram kaķim noteikti vajag kastīti, kurā nokārtot savas vajadzības – lai izvairītos no liekiem kašķiem kaķu starpā, vēlams mājā izlikt pat vairākas šāda veida kastītes. Kaķa pieradināšana savas dabiskās vajadzības kārtot kastītē, nevis pagultē vai ikreiz prasoties ārā, ir nopietns izaicinājums ne vienam vien saimniekam. Tomēr ar nelielu devu pacietības, kā arī zināšanām pieklājīgu uzvedību izdosies iemācīt pat visstūrgalvīgākajam dzīvniekam.

Mājas mīluļu rakstura iezīmes. Pirms ņem mājās vēl vienu kaķi, noskaidro pie tagadējiem saimniekiem viņa vecumu un raksturu. Gados jauni kaķēni pielāgosies videi un otram kaķim daudz ātrāk nekā vecāks un dzīvē jau daudz ko pieredzējis mīlulis. Protams, atceries, ka abi vai pat vairāki kaķēni labi sadzīvos, ja kādu no viņiem īpaši neizcelsi, bet izturēsies vienlīdz labi un mīloši.

LA.lv