Praktiski
Mājas

Mājas aizsardzībai: kā pasargāt savu mājokli no negatīvas enerģijas un ļaunas acs0

Foto-Fotolia

Mūsu senči, būvējot mājas, virs durvīm, uz sienām, logu ailās ievilka zīmes, kas aizsargāja māju. Šādas zīmes varam izvietot arī šodien.

Māras krusts – šī zīme ir šķērslis pret ļauno, to parasti iezīmē pie durvīm un logiem, lai mājoklī neiekļūst sliktais.

Dieva zīme jeb Trīsstūris ir cilvēka labvēlības un mīlestības pilnas attieksmes simbols. Šāda zīme mājās vairo labo.

Spirāle un kamoliņš, kas ritinās uz āru, ir gudrības simbols, ko iezīmē sarkanā, melnā vai baltā krāsā, tā ir spēcīga atvairoša zīme, sargā cilvēku.

Šīs zīmes var iešūt arī palagos un dvieļos, kā to kādreiz arī darīja.

Mājas aizsardzībai vajadzētu veikt telpas izkvēpināšanas rituālu. Ar aizdegtu svecīti, pie kuras piesiets kadiķa zariņš vai attīrošie augi – mārsils, vērmele, vībotne, vīgrieze, asinszāle vai nātru galotnītes –, jāstaigā pulksteņa rādītāja virzienā pa istabām un kaktos, logu ailās un uz durvīm jāuzmet trīs krustiņi. Ar šo pašu svecīti jāaiziet līdz ārdurvīm un ap atslēgas caurumu jāuzvelk gaismas aplītis ar krustiņu vidū. Tas pasargās māju no kramplaužiem, sliktiem cilvēkiem, kā arī no uguns un citām nelaimēm.

Māja jākopj ne tikai tādēļ, lai savāktu putekļus un grīda būtu tīra, bet arī tāpēc, ka mazgājot, kopjot telpas tiek attīrītas no negatīvas informācijas. Ūdenim var pievienot dižegļu, ciedru vai kadiķu ēterisko eļļu vai terpentīnu.

Tāpat kā ūdens, arī sāls savāc negatīvo – ja mājas kaktos novieto sāls trauciņu, nams būs pasargāts no sliktā.

Mājokļa telpas var izzvanīt ar zvaniņu. Smalkās vibrācijas enerģētiski atbrīvo telpu no negatīvā. Tādā mājā zaglis kāju nespers.

LA.lv