Praktiski
Mājas

Māja, kur gribas atgriezties. Ciemos pie juristes Milanas Belevičas ģimenes0


Galds, ap kuru ģimene sanāk kopā.
Galds, ap kuru ģimene sanāk kopā.
Foto – Anda Krauze

Esam tik vien kā piecpadsmit minūšu braucienā no Rīgas centra, bet sajūta gandrīz kā laukos. Klusums tāds, ka var dzirdēt, kā padebešos staigā mākoņi un  tālumā sačukstas priedes. Milana Beleviča, juriste, juridisko zinātņu doktore, ar vīru Aleksandru Beleviču, uzņēmēju, un meitām skolniecēm Alisi un Polinu jau deviņus gadus dzīvo pašu celtā mājā, kam šovasar veikta neliela renovācija. Ar namamātes laipnu atļauju dodamies lūkot, kas no tā iznācis.

– Šī māja ir celta uz ātru roku, laikā, kad krīzes dēļ būvdarbu cenas vairs nebija kosmiskas, – stāsta Milana. – Taču, jo ilgāk te dzīvojam, jo vairāk iemīlam šo vietu. Esmu dzimusi un augusi Pārdaugavā, man patīk šī pilsētas puse. Tuvu centram, tomēr sajūta gluži cita. Var jau teikt: nekas īpašs, kartupeļu pļavas. Bet es dienas vidū varu apsēsties uz terases un pēkšņi ieraudzīt stirnas, kas tepat aiz mājas staigā, vai klausīties, kā svilpo melnais strazds.

Tomēr deviņi gadi ir gana ilgs laiks, lai māju ne tikai iemīlētu un apdzīvotu, bet arī nedaudz apbružātu un nodzīvotu. Turklāt meitas nu jau ir jaunkundzes, mācās Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā. Nav brīnums, ka vairs negrib dzīvot vienā istabā. Tāpēc šovasar ģimene nolēma šo to pamainīt.

Un te nu nepieciešama maza atkāpe. Milanai ir draudzene Olga, pilnā vārdā Olga Zagorska, dekoratore. Olgai patīk saskaņot toņus un faktūras, patīk atturīgais skandināvu stils ar tā vieglumu un funkcionalitāti, patīk nepieblīvēts plašums, kur viņa labprāt ievij austrumnieciskus elementus. Un vēl viņa prot atrast vecas mēbeles un piešķirt tām otru elpu. Uzzinājusi, ka Milana plāno veikt mājas renovāciju, pavisam nelielu, Olga pieteikusies palīgā.

– Olgai ir lieliska stila izjūta, es viņai pilnībā uzticos, – atzīst Milana. Un smaidot piebilst: – Olga teica, ka sienām jābūt gaišām. Pārkrāsojām. Pēc tam izrādījās, ka jāmaina arī aizkari, tad durvis un grīdas līstes… Protams, esmu viņai bezgala pateicīga par ieguldīto laiku un enerģiju. Mājas pārveidošana ir kļuvusi par aizraujošu piedzīvojumu visai ģimenei.

Un ko par to domā Polina, kas līdztekus studijām ģimnāzijas bakalaura klasē mācās Pārdaugavas mākslas skolā, glezno un vēlas kļūt par arhitekti?

– Esmu priecīga, ka mums ar māsu tagad ir katrai sava istaba. Alise aizraujas ar sportu, ir bijusi Latvijas vicečempione sporta dejās, tagad lielāko daļu laika veltī mācībām, grib kļūt par ārsti. Mēs saprotamies labi, tomēr mums ir atšķirīgas intereses un dzīves ritms. Tagad pēc skolas man patīk ātrāk atgriezties mājās, es labprāt palieku viena, ar prieku izbaudu jauko gaisotni.

Galerijas nosaukums
LA.lv