Daiļdārzs, Dārzs

LU Botāniskajā dārzā notiks īpaša svētku ekskursija “Bībeles augi”

facebook saulgriezu cels bibele

Ziemassvētku noskaņas aizvien vairāk pārņem arī  LU Botānisko dārzu. Otrajā adventē, svētdien, 10. decembrī, plkst. 12 aicinām uz svētku gaidīšanas laika ekskursiju “Bībeles augi”, kurā iepazīstinās gan ar plaši pazīstamiem, gan mazāk zināmiem augiem, kas minēti Vecajā un Jaunajā derībā.

Bībeli var lasīt dažādi, arī kā unikālu vēstures avotu, kas sniedz liecības par dabu un augiem. Pirmo reizi LU Botāniskā dārza speciālisti Bībeles augu tēmai pievērsās 2009.gadā, kad par šo tēmu tapa izstāde, kas iemantoja plašas skatītāju simpātijas. Šogad LU Botāniskais dārzs piedāvā Bībeles augus iepazīt īpašā ekskursijā zinoša gida pavadībā. Daudzi no Vecajā un Jaunajā derībā minētajiem augiem ir labi pazīstami arī mūsdienās. Tie tiek audzēti dārzos un tīrumos, lietoti medicīnā, pārtikā un citām vajadzībām. Daudziem no tiem arī mūsdienās ir simboliska nozīme, turklāt ne tikai kristīgajā kultūrā.

Ekskursijā iepazīstinās ar tiem Bībeles augiem, kuru mājas ir eksotiskās Palmu mājas siltumnīcas, kā arī botāniskā dārza brīvdabas teritorija. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kurš augs savulaik bijis dārgāks par zeltu, kādi augi ietilpst priesteru svaidāmo eļļu sastāvā, no kura auga pārticis Jānis Kristītājs un kurš Bībeles augs mūsdienās tiek izmantots kā veselīgāka kakao alternatīva. Iepazīsim arī tos augus, kuru augļi pretendē uz Ādama un Ievas aizliegtā augļa statusu, kurš augs minēts ne tikai Bībelē, bet arī Korānā, kā arī uzzināsim, kuras mūsdienās plaši izplatītas garšvielas minētas jau senajos Bībeles rakstos.

Pievienot komentāru