Interjers, Mājas

Lofta stils – kas tas tāds un kam piemērots?

Foto-Fotolia

Apzīmējums lofts jau ilgāku laiku figurē interjeru apskatos un šosezon izskanējis apgalvojums, ka tas jau izejot no modes. Tā gluži nav – tomēr lofta stils gluži katram neder. Izlasi un uzzini vairāk par to, kas tad īsti ir lofts un kuram tas piemērots.

Kā radies?
Par lofta dzimteni tiek uzskatīta Ņujorka, kur savulaik zemās īres maksas dēļ radoši cilvēki sāka aktīvi iekārtot savas darbnīcas un arī dzīves vietas vecos rūpnieciskos objektos.
Tā kā izveidotie interjeri bija atraktīvi un neierasti, tie piesaistīja uzmanību un ar laiku kļuva ne vien populāri, bet pat iekļuva elitāru mājokļu klasē.

Kādas telpas piemērotas lofta izveidei?
Ideālas ir rūpniecisku objektu – rūpnīcu, noliktavu, darbnīcu vai arī mansarda dzīvokļu – telpas ar augstiem griestiem un milzīgiem logiem. Tomēr arī tad, ja īpašumā ir neliels pilsētas dzīvoklis, arī šādā 30 – 50 m² lielā studijā var ierīkot lofta stila mājokli. Tomēr tas nebūs lofts tradicionālā izpratnē, bet gan interjers lofta stilā vai studijas tipa dzīvoklis.

Kas jāņem vērā?
Galvenais lofta stila likums – atvērta telpa ar minimālām norobežojošām konstrukcijām, labs apgaismojums, vēlami augsti griesti, funkcionāls iekārtojums un stilīgs interjers ar saglabātām (vai no jauna radītām) rūpnieciskām detaļām.
Ja ir vēlme ierīkot šādu mājokli, vislabāk atrast dizaineru, kurš palīdzētu ar profesionālu padomu un kuram jau ir pieredze ne viena vien lofta stila mājokļa ierīkošanā. Ja tomēr jāpaļaujas uz saviem spēkiem, der pievērst uzmanību šādiem ieteikumiem.
Vispirms vajadzētu apskatīt dažādu loftu piemērus presē un internetā. Izpētīt plānojumu, apdares detaļas, mēbelējumu un apgaismojumu.
Pēc tam rūpīgi pārdomāt sava mājokļa plānojumu un savu dzīvesveidu, lai saprastu, kādām nodarbēm un cik daudz vietas jāparedz loftā.

Lofts piemērots:
* pilsētniekam vientuļniekam (cei). Īpaši jauniem cilvēkiem lofts noteikti būs aktuāls vēl ilgu laiku, jo viņu dzīvesveids labi saskan ar lofta filozofiju – mājās viņi pavada neilgu laiku, nereti vien pašu nakts melnumu. Brīvdienās rīko saviesīgus vakarus un ballītes ar draugiem. Iedzīves un lietu jauniešiem nav daudz – tikai pats nepieciešamākais.
* jaunam pārim bez bērniem. Tādiem cilvēkiem vēl nav pienācis laiks vīt ģimenes ligzdu, viņi dzīvo aktīvu sabiedrisko dzīvi, daudz strādā, mājās pavada jaukus brīžus divvientulībā. Galvenais ir karjera un laba laika pavadīšana.

Lofts nav piemērots:
* ģimenei ar bērniem. Atvērtais plānojums varētu būt neizdevīgs bērnu dienas režīma dēļ. Arī betona vai raupjās ķieģeļu sienas, kas raksturīgas loftiem, nav īsti tas, kas rada omulību bērnistabai.
* vecākiem cilvēkiem. Cilvēkiem gados rodas vēlme vismaz kādu laiku pavadīt mierā un klusumā, norobežoties no citiem, pat no sava dzīvesbiedra, jo ieradumi un dzīves ritms var būt dažādi. Lofta atvērtajā plānojumā tas būs pagrūti. Problēmas sagādā arī plašo stiklojumu kopšana, pārvietošanās pa kāpnēm, ja loftam ir arī papildu stāvs utt.

Pievienot komentāru