Praktiski
Mājas

Lietotu mēbeļu šarms: var atrast lētākas un kvalitatīvākas par modernajām0

Foto – Andris Ozoliņš

Neskatoties uz bezgalīgi plašo jauno mēbeļu piedāvājumu, vienmēr saglabājas arī stabils lietoto mēbeļu tirgus. Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, lietotās mēbeles parasti ir krietni lētākas nekā jaunās. Otrkārt, kvalitatīvas masīvkoka mēbeles kalpo vismaz simt gadus, bet bieži vien tās izmanto daudz īsāku laiku.

Piemēram, pārtikušajā Vācijā pēdējā laikā izveidojies ieradums mēbeles mainīt ik pēc pieciem gadiem. Šie gadi masīva ozolkoka mēbelei tāds bērna vecums vien ir… Treškārt, lietoto mēbeļu veikaliņus iecienījuši stila mēbeļu piekritēji. Tie sniedz unikālu iespēju par nieka naudu komplektēt, piemēram, pagājušā gadsimta 60. gadu interjeru. Pagaidām šādas mēbeles vēl netiek kvalificētas kā antikvāras, un to cenas ir samērā draudzīgas. Ceturtkārt, ievestās mēbeles jau uz vietas tiek atlasītas pēc izdevīguma principa, lai Latvijā nonāktu labākās masīvkoka mēbeles ar greznojumiem, virpojumiem vai kokgriezumiem.

Ārzemēs antikvārās mēbeles realizē, izmantojot izsoļu namu vai antikvariāta veikalu pakalpojumus. Tradicionālās sadzīves mēbeles un saimniecības preces bieži izpārdod tirgos, kuru nosaukums “autobootsaler” tulkotos kā “pārdot no auto bagāžnieka”. Šie ļoti demokrātiskie tirdziņi ir populāri visā Rietumeiropā, un to preču klāsts ir ļoti plašs.

Zinošs speciālists komplektē kravas furgonu un ved preci uz Latviju, kur to realizē lietoto mēbeļu tirgos vai veikalos. Protams, vietējā tirgū galvenā priekšrocība ir cena, jo kvalitatīva prece maksās vairākas reizes lētāk nekā veikalā. Tās izskata atsvaidzināšana nav dārga, un to paveic jau veikala speciālisti.

Cits lietoto preču veikalu virziens ir sadzīves preču, lielākoties trauku un sadzīves tehnikas, tirgošana. Patiešām kvalitatīva porcelāna un stikla trauki maksās tikai pāris latu. Mazliet augstāka cena būs masīvas bronzas un misiņa izstrādājumiem, taču to kalpošanas laiks ir bezgalīgs. Lai arī lietoto mēbeļu veikali lielāko peļņu gūst no mēbelēm, klienti ļoti bieži iegādājas tieši sadzīves priekšmetus.

Lietotas mēbeles un sadzīves preces var iegādāties vairākos veikalos Rīgā un daudzās Latvijas pilsētās un pagastos. Populāri ir lielie lietoto mēbeļu angāri Latvijas lauku rajonos, kuri kļuvuši par savdabīgu tūrisma un šopinga objektu.

LA.lv