Praktiski
Manas tiesības

Lietošanas instrukcijām jābūt arī latviešu valodā. Ko nosaka likums?0

Foto: Shutterstock

“Nopirku veikalā “Cenuklubs” dūmu detektoru, kuram klāt nāca divas instrukcijas angļu valodā. Instrukcijas latviešu valodā nebija. Vai vairs nav obligāta prasība pie šādām precēm iekļaut arī instrukciju latviešu valodā?” pa karsto tālruni vaicāja “Latvijas ­Avīzes” lasītājs.

Valsts valodas centrā norādīja, ka valsts valodas prasības attiecībā uz lietošanas instrukcijām paredz Valsts valodas likuma 21. panta trešā daļa, nosakot, ka ikvienai importētai precei, kuras marķējumā, lietošanas instrukcijā, garantijas dokumentos vai tehniskajā pasē ietvertā informācija ir svešvalodā, pievienojams šīs informācijas tulkojums valsts valodā.

“Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikts, ka fiziskām un juridiskām personām par preču realizēšanu, nenodrošinot preču marķējumā, lietošanas instrukcijās, garantijas dokumentos vai tehniskajā pasē ietvertās informācijas pilnīgu un precīzu tulkojumu valsts valodā, var piemērot administratīvo sodu – brīdinājumu vai naudas sodu. Līdz ar to secināms, ka visām precēm, kurām ir pievienota instrukcija svešvalodā, ir jābūt arī pievienotai instrukcijai latviešu valodā,” teikts VVC atbildē.

Kā rīkoties nepilnību gadījumos? VVC pārstāvis sacīja, ka sākotnēji būtu jānorāda uz nepilnību komersanta pārstāvim. “Ja nepieciešama papildu informācija par preci un tās lietošanu, kopšanu, to var pieprasīt mutvārdos. Ja patērētājs saskata iespējamu pārkāpumu, tad par to būtu vēlams informēt uzraudzības iestādi, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzības centru. Savukārt, ja patērētājam ir sūdzības par valsts valodas neievērošanu lietošanas instrukcijās, tādā gadījumā var vērsties Valsts valodas centrā.”

“Cenuklubs” uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem e-pastā neatbildēja.

Saistītie raksti
LA.lv
Inita Šteinberga
Praktiski
Atā, skaistā fuksija! Tiekamies pavasarī!
6 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Drēbju mazgāšanas viltības, kuras jāzina katrai saimniecei
6 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Zīlītes jau klauvē pie loga. Sākam gatavot barības krājumus!
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Ir bankas, kurām nepieciešama stingrāka pieeja. INTERVIJA ar FKTK vadītāju Santu Purgaili
Intervija 32 minūtes
LE
LETA
Dabā
Lietus būs no rīta: laika prognoze sestdienai
33 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Rinkēvičs uzrunā Austrālijas latviešus par vēstniecību
18 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Svarīga informācija par uguņošanu Rīgā 18. novembra vakarā
5 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Francijā plosās spēcīgs sniegputenis: bojā gājis viens cilvēks, daudzviet traucēta elektroapgāde
1 stunda