Praktiski
Svētki

Liepāja visus aicina uz jestru “Ķirbju balli”0

Foto-Shutterstock

Pēc gozēšanās vasaras saulē, rudenim iestājoties, lielās ogas – ķirbji, nu tiek celtas goda vietā, tāpēc Liepājas Latviešu biedrības nams sestdien, 2. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 15.00 aicina brīvdienu pavadīt kopā ar ģimeni Kungu ielas radošajā kvartālā (Liepājā, Kungu ielā 24), kurā norisināsies “Ķirbju balle”. Pasākumā paredzēts mājražotāju un amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas, izzinošas lekcijas un meistarklases, ķirbju izstāde, muzikāli priekšnesumi un lustīgi danči.

“Ķirbju ballē” vietējo mājražotāju Zaļajā tirdziņā varēs iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, ķirbjus, smeķīgus gardumus un čaklo amatu meistaru darinājumus.

Par svētku noskaņojumu un jestriem deju soļiem parūpēsies folkloras kopa “Kokle” no Rīgas un muzikālā apvienība “Gan Gan”, kuri Kungu kvartālā viesosies pirmo reizi.

Paralēli svētku tirdziņam tiks iekurts arī Kungu kvartāla pavards, kur uz dzīvās uguns gatavosies ķirbju-sēņu biezzupa un tiks pagatavota ķirbju marināde, kuras pagatavošanas procesā varēs līdzdarboties ikviens apmeklētājs. Tāpat pasākuma laikā būs apskatāma plaša dažādu šķirņu ķirbju kolekcijas izstāde.

Starp Ķirbju balles svētku aktivitātēm būs arī ģimenēm draudzīgas radošās darbnīcas – “Veselīga uztura kalendāra izveide” un lielformāta spēle “Esi vesels”.

Z/S “Kliblapsas” pārstāve Ilze Venterzute no Tukuma sniegs lekciju par ķirbju nozīmi cilvēku veselībai, dalīsies savā pieredzē par ķirbju audzēšanu un interesantiem faktiem par šo pasaules lielāko ogu. Taču uzņēmums “On Plate” interesentiem sniegs ieteikumus par veselīga uztura pamatprincipiem un ekonomisku iepirkšanos.

LA.lv