Praktiski
Dārzs

Liepājā skatāma krāšņa tulpju un narcišu izstāde 0

Foto-ITAR-TASS

Trīs dienu garumā, no 18. līdz 20. maijam, Liepājas Latviešu biedrības namā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt vienus no krāšņākajiem pavasara ziediem – tulpes. Tulpju ziedu izstādi jau trešo reizi organizē Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijā ļoti zināmiem tulpju audzētājiem. Izstādē vienuviet varēs aplūkot tulpju dažādību no skaistākajiem Latvijas ziedu audzētāju dārziem, kā arī noskatīt visskaistāko tulpju šķirni, ko rudenī iestādīt savos dārzos. Košo tulpju parādi papildinās arī narcises.

Šajā gadā tulpju kolekciju izrādīs ziedu selekcionārs Jānis Dukaļskis no Ķekavas novada Daugmales, kurš ar tulpju audzēšanu nodarbojas jau 35 gadus. Izstādē būs apskatāmas apmēram 50 dažādas tulpju un arī vairākas narcisu ziedu šķirnes. Ar 30 narcišu šķirņu dažādību no Kuldīgas novada sava dārza bagātības izrādīs ziedu audzētāja Gunta Vīgante.

Izstādē uz vietas būs sastopama tulpju audzētāja Maruta Mirdza Audare, kura sniegs konsultācijas par ziedu šķirnēm, padomus tulpju audzēšanā un dalīsies ar vērtīgām atziņām par to, kā izvēlēties savam dārzam piemērotāko šķirni, kā arī jaunākās modes tendences šo ziedu audzēšanā. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai apskatīt ziedus, bet arī iegādāties pavasarī stādāmās sīpolpuķes. Piedāvājumā būs montbrēcijas, muskares, lilijas, dālijas, gladiolu sīpolu, kā arī citi sīpolaugi.

Šo ziedu krāsas var būt visdažādākās – no sniegbaltām līdz gandrīz nakts melnām. Tulpju izmantošana ir ļoti dažāda, kas izvirza tās vienā no vadošajām vietām puķkopībā. Tās der gan skaistiem apstādījumiem, gan grieztajiem ziediem. Prasmīgi izvēloties tulpju šķirnes – no agrīnajām līdz vēlīnajām – dārzos tās var ziedēt no maija līdz pat jūnijam.

Vasaras sezonā Liepājas Latviešu biedrības nams apmeklētājiem piedāvās pavisam sešas ziedu izstādes. Tulpju izstādei kā nākamās sekos īrisu, puķuzirnīšu, pirmo reizi norisināsies arī rožu ziedu izstāde. Tāpat tiks organizēta arī gladiolu un noslēdzošā – dāliju ziedu izstāde septembrī.

Izstādi košāku iekrāsos arī radošās pilnveides studijas “Mākslas Pasāža Radi” dalībnieku gleznotie tulpju un narcišu ziedi dažādās tehnikās.

Izstādes atklāšana notiks 18. maijā pulksten 14.00. Ieeja bez maksas.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Karamelizēti āboli. Bērniem ļoti garšos!
20 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Ķirbju salāti ar papriku. Nevajag sterilizēt!
20 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Lai vēlziedes parādītu sevi visā krāšņumā. Kad tās ir jāpārstāda un kā jākopj?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Mēs paši esam uzlikuši sev važas. Intervija ar uzņēmēju Uldi Pīlēnu
Intervija 34 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien vietām sabiezējusi migla, pa dienu nokrišņi nav gaidāmi
41 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
36 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
9 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
28 minūtes