Praktiski
Svētki

Liepāja aicina uz Annas un Jēkaba dienas mājražotāju un amatnieku tirdziņu0

Foto-vsegda22/Fotolia

Senie latvieši Annas un Jēkaba dienu svinēja kā Saimnieču un Saimnieku gadatirgus dienu, kas iezīmēja jaunās ražas novākšanas sākumu. Annas dienā pirmoreiz ēda jaunos kartupeļus un burkānus, bet jauniešiem gadatirgus bija arī vieta, kur iepazīties un atrast labāko saimnieci. Jēkaba dienā no jaunās ražas cepa pirmo maizes kukulīti, un, kāds būs maizes kukulītis, tāda būs arī iztika nākamajā gadā.

Atzīmējot Annas un Jēkaba dienu, 27.un 28.jūlijā Liepājā, Rožu laukumā, līdz pieciem pēcpusdienā norisināsies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus saimniecēm noderīgus mājražotāju izstrādājumus un amatu meistaru darinājumus no visiem Latvijas novadiem. No Rīgas, Talsiem, Kuldīgas, Rūjienas, Dobeles, Jūrmalas, Bauskas un Liepājas. Amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti mājas sieri, žāvētas zivis, kūpināta gaļa, garšvielas, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, sēklu un riekstu maisījumi, augļu sukādes un atspirdzinoši no sezonas ogām gatavoti pašmāju vīni, priežu sīrupi.

Savukārt pie amatniekiem varēs iegādāties smalkus izšuvumus, adījumus, rotas, lina un trikotāžas cepures, kleitas, kā mazākiem, tā lielākiem bērniem piedāvājumā būs apģērbi.

Varēs iegādāties arī dažādus suvenīrus, grieztās sveces, dabīgu kosmētiku, tamborētas rotaļlietas, dekoratīvus stādus, kā arī lielākus meistardarbus – keramiku, koka un ādas darinājumus.

LA.lv