Praktiski
Mājas

Lieli un mazi, apaļi un kantaini, mīksti un cieti. Kurš spilvens būs pareizais? 0

Foto – Shutterstock

Tagad veikalos pieejami lieli un mazi spilveni, taisnstūra vai četrstūra formas, ar dažādiem pildījumiem. Kāda izmēra un augstuma spilvens gulēšanai ir vispiemērotākais?

Neatkarīgi no tā, vai ir kādas veselības problēmas vai nav, pagalvim jāpievērš īpaša uzmanība, uzsver fizioterapeite Inga Grīna-Veinberga. Tas balsta mugurkaulu, uztur optimālu asinscirkulāciju, nodrošina muskuļu un saišu iestiepumu. Ja cilvēki ar mugurkaula problēmām lieto nepiemērotu spilvenu, tas iespaido gulētāja miega kvalitāti un pašsajūtu.

Pirms spilvena iegādes ir vērts pamēģināt veikalā uz tā pagulēt. Parasti sanāk izmēģināt trīs līdz piecus spilvenus, līdz izdodas atrast savējo.

Kam jāpievērš uzmanība

• Svarīgi, lai apguļoties spilvenu varētu ērti iekārtot zem kakla, jo pagalvja galvenā funkcija ir balstīt mugurkaula kakla daļu. Tāpēc no ērtuma un ergonomikas viedokļa varētu būt ieteicami taisnstūrveida spilveni un pagalvji rullīši, jo miegā grozoties tos nepazaudē.

• Arī spilvena augstumam ir liela nozīme – pagalvis nedrīkst būt ne par zemu, ne par augstu. Apguļoties jājūt, ka tiek balstīts kakla daļas izliekums, bet mugurkauls atrodas neitrālā pozīcijā.

• Spilvena pildījums ir gaumes lieta. Aktuāli ir pildīt ar dabīgu materiālu: aitas vilnu, dūnām, griķu sēnalām. Daudziem tas būs lielisks risinājums, taču ir cilvēki, kuriem aitas vilna vai dūnas var izraisīt alerģisku reakciju. Arī pagalvja čaukstēšana, piemēram, ja ir griķu sēnalu pildījums, vienam netraucē naktsmieru, bet citam būs grūti izgulēties. Būs cilvēki, kam patiks ar kokvilnu pildīti pagalvji, kas ar nošuvi it kā sadalīti divās daļās, vai arī ar reljefu, kas balsta mugurkaula kakla daļu.

• Modernās tehnoloģijas ir ienākušas arī spilvenu jomā. Piemēram, tagad var nopirkt pagalvjus, kuros ieausti speciāli diegi, kas uzlabo miega kvalitāti.

• Vēl jāņem vērā, ka vēlamā gulēšanas poza ir uz sāniem vai muguras, jo tad mugurkaula kakla daļai tiek nodrošināts atbalsts.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
22 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 4
10 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
8 stundas