Praktiski
Dārzs

Liek diedzēties kartupeļus, sēj dēstiem puķes. Kas darāms dārzā 11. – 18. martā0

Foto: Fotolia

11.marts. Augļu diena

Sēj dēstiem papriku, tomātus, baklažānus, fizāļus. Retina un apgriež krūmogulājus: jāņogas, upenes, ērkšķogas. Veido vainagus vecām ābelēm. Ja rudenī nav paspēts, sakārto aveņu stādījumus, savāc nokaltušos, kā arī izgriež vārgos un īsina pārlieku garos dzinumus. Izvāc no dārza mumificējušos augļus, ja tādi atrodami, tos sadedzina vai aprok. Atbrīvo augļukoku stumbrus no ķērpjiem un sūnas. Griež potzarus kokiem.

12.–13.marts. Sakņu dienas

Uzrok siltumnīcā zemi. Sēj dēstiem sakņu selerijas un sīpolus, segtajās platībās redīsus, ja platība atļauj, agrai ražai arī burkānus. Izkliedē uz augsnes kaļķojamos materiālus. Šķiro un liek gaismā diedzēties agro šķirņu kartupeļus.

14.marts. Ar sēšanu un pārstādīšanu šajā dienā labāk nenodarboties

Nav ieteicama arī vainagu veidošana, jo griezumu brūcēs var iekļūt infekcija. Taču var novākt nevietā augošus kokus un krūmus cerībā, ka tiem nepietiks spēka ātrai ataugšanai.

15.–16.marts. Ziedu dienas

Sēj dēstiem vasaras puķes, piķē un pārstāda agrāk sētās. Liek diedzēties kannas un begonijas. Pārskata gladiolu sīpolu krājumus, izvāc bojātos. Liek diedzēties gladiolu vairsīpoliņus. Sagatavotās dobēs uz augsnes sēj kumelītes un asinzāli.

17.marts. Lapu diena

Laista un mitrina lapas telpaugiem. Sēj dēstiem lapu un kātu selerijas, puravus, rabarberus, siltumnīcās salātus, dilles, rukolu, pakčoi, mizunu, lapu sinepes. Stāda kokus mežos un parkos.

18.marts. Augļu diena

Piķē un pārstāda paprikas, tomātu, fizāļu un baklažānu stādus. Sēj tomātus. Vēl nav par vēlu iesēt papriku, ja tas nav izdarīts.

LA.lv