Praktiski
Mājas

Līdzinām lauku virtuvē grīdu. Lētākais risinājums – izlīdzinošā kārta0

Foto: Fotolia

Ko klāt laukos virtuvē uz nelīdzenas cementa grīdas? Kurš ir lētākais variants, taču kā ir ar slīdēšanu? ILMĀRS BALVOS

“Vislētākais variants – ieklāt jaunu cementa javas izlīdzinošo kārtu. Tās biezumam jābūt ne mazākam par 30 mm pamata augstākajā punktā. Vispirms gan rūpīgi jāizpēta esošā cementa javas grīda. Irdenās vietas jāizkaļ, bet plaisas jāaizpilda, vispirms tās izkaļot platākas un dziļākas (aptuveni 10–15 mm),” skaidro SIA KMT projekts valdes loceklis Māris Stiprais.

Tad ar līmeņrādi nosaka augstāko un zemāko punktu un uz sienām iezīmē nulles līmeni, ierīko vadotnes. Kārtas ieklāšanai izmanto 400. markas cementu, ko ar smiltīm jauc šādā proporcijā – trīs daļas smilšu un viena daļa cementa. Protams, var lietot gatavus sausos maisījumus gan ar pašizlīdzinošām īpašībām, gan bez tām. Tas, cik daudz materiāla nepieciešams un kādām jābūt tā īpašībām, atkarīgs no tā, cik stipri grīdas pamats slīps un nelīdzens. Uz gatavo maisījumu iesaiņojuma parasti norādīts materiāla patēriņš vienam kvadrātmetram ar 10 mm kārtas biezumu. Tāpēc aprēķināt kopējo daudzumu nav īpaši sarežģīti. Virsmai jābūt gludai, taču arī mazliet raupjai, lai pat mitra tā neslīdētu. Šo darbu var paveikt paša spēkiem.

Var klāt flīzes, bet arī tām vajadzīgs gluds pamats, un, visticamāk, bez izlīdzinošās kārtas nevarēs iztikt. Flīzes maksā ap 10 eiro/m2, darbs – aptuveni 15 eiro/m², kvadrātmetram vajag ap 5 kg flīžu līmes, šuvotājs maksā ap 2–3 eiro. Kvadrātmetra kopējās izmaksas būs ap 28 eiro.

LA.lv