Praktiski
Mājas

Līdz centram 12 minūtēs. Ciemos pie dizaineres Indras Miklāvas2

– Te izskatās kā mazpilsētā, te vienmēr ir ko redzēt un katra pastaiga beidzas ar jaunatklātu interesantu pagalmu, ielu… Bet Rīgas centrā var nokļūt 20 minūtēs, kājām ejot, un 12 minūtēs, braucot ar velosipēdu, – izvēli dzīvot Āgenskalnā pamato zīmola “I’M Your Shirt” dizainere INDRA MIKLĀVA, kura nule prezentējusi rudens – ziemas kolekciju “Drosmīgais es”. Cik drosmīga viņa ir savā mājoklī?

Jauno namu priekšrocība – tie ir jauni, turklāt šis arī kvalitatīvi būvēts un dzīvokļiem ir labs plānojums. Bērnību Indra Miklāva ir pavadījusi klusajā centrā – senā namā Pulkveža Brieža ielā (tolaik – Sverdlova ielā). Pēc laiku maiņām, kad īpašnieks izlicis no dzīvokļa, gadu dzīvojusi Bolderājā, bet tad laimējies nopirkt šo dzīvokli. – Gaisma un siltums man ir vissvarīgākais. Dienas gaitā saule iespīd pa logiem gan austrumu, gan rietumu pusē. Patīk, ka dzīvoklis atrodas pagalmā, ir klusums un gaiss. Visbūtiskākais? Gleznas, tās rada mājīgumu. Velosipēds arī ir stāsts par mani, istabas augi, lielais logs un virtuve – man ļoti patīk gatavot, – stāsta Indra un parāda beidzamo lielo pirkumu, kas viņiem abiem ar vīru menedžeri Kasparu Komarovu ļoti patīk. Kādā svētdienā izgājuši no mājas ar mērķi nopirkt galdu, bet atgriezušies gan ar galdu, gan krēsliem. “Ze Store” saimnieks Arturs veikala plauktā viņai rādījis izjauktu, vecu, pelēku galdu. Ieraugot tā formu, virsmas noapaļotos stūrus, Indra sapratusi uzreiz, ka galds patīk un dzīvoklī iederas, un vīram teikusi – šito ņemam!

Arturs vēl izstāstījis par nodomu virsmu nobeicēt un galda kājas nokrāsot melnas, matētas… Un, lūk, te nu tas stāv un, pārvelkot ar plaukstu galda virsmai, var just siltumu, ko izstaro koka šķiedra. Un tas Indrai ir svarīgi. Tomēr līdz saprašanai, kas īsti dzīvoklī patīk, bijis jānoiet kāds ceļš. Sākumā milzīgajā priekā par savu mājokli divdesmit gadu vecumā nokrāsojusi oranžas sienas viesistabā un tumšarkanas guļamistabā. Indra smejas, ka šī mānija pamazām pārgājusi, atvēlot vietu mierīgākām krāsām. Sekojušas arī citas pārmaiņas. Reiz paņēmusi skrūvgriezi un nojaukusi leti starp virtuvi un viesistabu. Un tagad ir daudz skaistāk un vairāk gaisa. Bet savu gaumi Indra Miklāva nevienam neuzspiež. Pat savā zīmolā “I’m Your Shirt” viņa piedāvā konstruktoru, lai katrs sev var uztaisīt kreklu, ar kādām detaļām grib.

Saistītie raksti
LA.lv