Praktiski
Mājas mīluļi

Lapsas krāsas labradors – suns, ar kuru kopā var augt bērns0

Foto no R. Rubīnas personīgā arhīva

Pašlaik pasaulē atdzimst labradori ar lapsas rudo (red fox) apmatojumu, kas tiem bijis raksturīgs pirmsākumos.

No gaišiem uz rudo

Lapsas rudā nav atsevišķa labradoru krāsa, bet gan dzeltenās krāsas nianse. Šķirnes pirmsākumos tumši dzeltenā bija sākotnējā labradora retrīvera krāsa. Pirmos dzeltenos sauca par zelta krāsas suņiem, vēlāk – par dzelteniem labradoriem.

Vieni no pirmajiem reģistrētajiem bijuši tumši zeltainā vai brūnganu cepumu tonī ar sarkanu nokrāsu. Līdz Otrajam pasaules karam un vēlāk tumši dzeltenā krāsa bija norma.

Vēlāk popularitāti ieguva gaišie labradori. Audzētāju vidū valdīja uzskats, ka visvērtīgākie ir dzīvnieki ar pēc iespējas gaišāku apmatojumu. Daži sāka reklamēt baltos labradorus, kaut gan patiesībā tādas krāsas šiem suņiem nav. Pēc ilgāka laika atkal sāk atdzimt lapsas rudās krāsas labradori, pateicoties galvenokārt Anglijas audzētājiem Džonam un Glendai Krukiem, kā arī Maksim Bedfordam. Pašlaik tie ir sevišķi populāri Vācijā, arī ASV.

Ģimenei ar bērniem


Saistītie raksti

Labradoru saimnieki, kas jau ilgus gadus ir kopā ar šiem brīnišķīgajiem dzīvniekiem, uzskata, ka labradors ir vislabākais un piemērotākais suns ģimenei ar bērniem. Galvenokārt tāpēc, ka bezgala pacietīgs pret mazuļu palaidnībām.

Šis ir suns, ar kuru bērniem kopā uzaugt.

Ar to ir ērti doties pat ceļojumos. Eiropas valstīs labradorus ļoti mīl un izturas pret tiem sevišķi labvēlīgi. Labradors ir lieliska izvēle kā pirmais suns ģimenē. Dzīvnieks bez vajadzības nerej. Vēl augsti tiek vērtēta suņa uzticība. Saimnieki skaidri zina, ka suns sēdēs un gaidīs viņus mājās arī pēc pusnakts…

LA.lv