Rokdarbi, Šūšana

Laiskie un taupīgie spilveni no lietotām blūzēm

Foto-Valērijs Miņkovs

Kad skapī aizķērušās mīļas blūzes, kas mugurā vairs īsti neizskatās, bet roka neceļas tās izmest, jo audums gana glīts vai tās vilktas kādā īpašā reizē, var ļauties radīšanas priekam un dot blūzēm otro iespēju, pārvēršot tās dekoratīvajos spilvenos: laiskajos – jo spilveniem nebūs jāšuj aizdare – tā blūzei jau ir; taupīgajos – tāpēc, ka audums spilveniem jau ir – jāattaisa tik skapja durvis.

Atliek vien ļauties fantāzijas lidojumam un absolūti brīvai izteiksmei.
Kā dekorējumu spilveniem var izmantot nepaklausīgās auduma rozes, jo tās pītas ar rokām no auduma, iepriekš neko nemērot un nezīmējot piegrieztni.
Dažas darba stundas, improvizācija no – līdz, un istaba iegūst jaunas vēsmas vai mamma glītu vārda dienas dāvanu.
Izvēlas materiālus spilvenam – vienkrāsainu un pieskaņotu svītrainu blūzi. Vienkrāsainā blūze būs pamats spilvenam, bet no otras tiks veidotas tikai auduma rozes. (Blūzes aizdari var izmantot kā dekoratīvu elementu gan spilvena priekšpusē, gan aizmugurē. Spilvenā var izmantot arī aizdares no vairākām blūzēm – gan virspusē kā dekoru, gan vienu virspusē, otru pretējā pusē.)
Iepriekš mazliet papinot, palokot, varbūt arī pazīmējot, izdomā, kas darināms.

Darba gaita.

spilvenbluze1.png

Blūzes pogaino pusi pielaiko noskatītajam spilvenam – vai sanāks nepieciešamais laukums.

spilvenbluze2

Nomēra spilvenu, pieskaita visapkārt pa centimetram vīles tiesai un precīzi ar ziepīti vai krītu uzzīmē uz blūzes. Sāk ar blūzes priekšpusi.

spilvenbluze3

Piegriež pogājamo detaļu. Šoreiz blūzes priekšpuse būs arī spilvena priekšpuse.
Aizdari no abiem galiem ar šujmašīnu dažus centimetrus aizšuj, lai tā neveras vaļā. No blūzes aizmugures piegriež otru detaļu.
Visu, kas paliek pāri pēc divu vienādu spilvena lieluma detaļu piegriešanas, kā arī otru blūzi var izmantot rozēm, rišām, ielocēm u.c. dekoratīvajām detaļām.

spilvenbluze4

Rūpīgi gar šuvuma līniju nogriež blū­zes apkaklīti, no kuras loka rišu, pēc acumēra veidojot krokas. Izveidotās krokas fiksē ar kniepadatām. Kad visa riša piesprausta, to ar šujmašīnu gar apkaklītes malu piešuj pie spilvena sagataves.

spilvenbluze5

No abu blūžu audumiem ar roku brīvi pin nepaklausīgās rozes.
Paņem blūzes aizmugures gabalu, pārloka audumu pa slīpo diegu un, sākot no vienas maliņas, sāk pīt rozi. Sākumā audumu ieloka tā, lai nebūtu spurgalu.

spilvenbluze6

Pīšanas laikā audumu stingri tur, ik pa brīdim sašuj un aptin, lai nostiprinātu rozes kātiņu. Nostiprināšanai ņem resnāku dubultā saliktu diegu.

spilvenbluze7

Kad darbs pabeigts, lieko nogriež ar lielām šķērēm, jo no satītā auduma ir izveidojies biezs pušķis, un – roze gatava. No atlikušajām strēmelēm un otras blūzes gatavo nākamās.

spilvenbluze8

No rozēm veido sev tīkamu kompo­zīciju. Ar kniepadatām tās piesprauž pie spilvena sagataves tā, lai nebūtu redzama apakšējā spurgalainā daļa. Pēc tam piešuj.

1 komentārs

 1. ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =====

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Pievienot komentāru