Praktiski
Mājas mīluļi

Laimīgs stāsts: sētmalē dzimušā Rižika mierpilnā ikdiena īstajā mājā0

Viens ruds kaķēns ar savu brālīti nāca pasaulē zem klajas debess veļas nojumē, kā jau tūkstošiem citu bezpajumtes kaķēnu. Taču šis mazulis piedzima zem laimīgas zvaigznes. Iesākums, kā jau visiem laimīgiem stāstiem, nebija priecīgs. Tā kā brālītis bija ar garu, skaisti lokainu apmatojumu, to viena no kaķu barotājām paņēma sev. Otrs palika turpat sētmalē dzīvojam zem vējā plandošiem palagiem. Līdzjūtīgi cilvēki viņu pabaroja, un tā Rižiks nodzīvoja vairāk nekā gadu. Līdz vienā aukstā ziemas rītā nonāca pagaidu mājās, kur turpmāk bija siltumā un vienmēr paēdis. Laiks gāja, un beidzot Rižiks devās uz savām īstajām mājām pie sirsnīgas un iejūtīgas saimnieces…

Un iesākās Rižika dzīve īstā mājā ar otru mīluli – suņuku Rio. Abu simpātijas bija abpusējas. “Rio ir lielā dinozauru mīlestība. Suns vēlas samīļot runčuku, un, kā liek ar ķepu, tā Rižiks gar zemi,” saimniece stāsta ar smaidu. Iesākumā abi mīlulīši Rio un Rižiks gulēja pa nakti saimniecei blakus. Vēlāk Rižiks iecienīja snaust klubkrēslā. Tā rit viņa dzīve. Ziemā Rižiks labprāt mīt iekšā, vasarā – vēlas iziet ārā dārzā. Reizumis ar saimnieci vai Rio vēro notiekošo pa logu.

Ja vēlas pasildīties, viņu uz malkas plīts stūrītī gaida uzklāts dvielis. Rižika pievilcība slēpjas faktā, ka viņš mīl visu un visus. Runčuks ir priecīgs par katru ciemiņu. Tos sagaidot, viņš aiz labsajūtas apmetas uz muguras, tā ka baltais vēders vien gaisā. Tā Rižiks laimīgs savās mājās vada dienu no dienas. Viņš skaidri zina, ka rīt būs jauna, kas būs mierīga un mīlestības pilna.

LA.lv
LA
LA.LV
Praktiski
Pieci būtiski soļi sava pirmā īpašuma iegādē
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Bietes zupām un salātiem. Garšīgas receptes ziemas krājumiem
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Zemesvēžu nāves gulta: kā izlikt lamatas dārza kaitēklim? 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 2
2 stundas
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
1 stunda