Praktiski
Mājas

Laikus jāpadomā, kā dārzā iekārtot patīkamu un praktisku atpūtas vietu 0

Foto-Stock.xchng

Laikapstākļi ļauj izbaudīt arī kādu atpūtas stundu dārzā – vienatnē vai kopā ar ģimeni un draugiem. Par ko jāpadomā, lai atpūta būtu ērta?


 

Ne tā, kā uz delnas

Ja vēlies palasīt grāmatu klusumā vai pasauļoties, sveši acu skati tam būs traucēklis. Labāk šādu stūrīti iekārtot iekšpagalmā, aiz mājas, kādas saimniecības ēkas sienas vai lielāku stādījumu tuvumā. Atklāta vieta nederēs arī saviesīgām pasēdēšanām – nevienam nepatīk, ka kaimiņi vai garāmgājēji izrāda pārlieku interesi par sētā notiekošo.

 

Ak, šis palaidnis vējš

Dažreiz gan pašmāju ļaudīm, gan ciemiņiem negribot nākas pārcelties no dārza uz iekštelpām tikai tāpēc, ka omulībai traucē stiprs vējš.

Vislabāk, ja saimnieki jau laikus nodrošinājušies, iekārtojot atpūtas vietu aizvējā.

Bet, ja ne, situāciju vienmēr var uzlabot ar vēja aizsegiem – speciālām vai improvizētām brezenta/tenta auduma konstrukcijām, lielākiem stādījumiem vai pat uzbūvējot nelielu dekoratīvu sētu, kas pasargās no spēcīgākiem vēja pūtieniem.

 

Tumšs kā akā

Tiem, kuri labprāt izbauda arī naksnīgas pasēdēšanas pie ugunskura vai kamīna, noteikti jāpadomā par papildu apgaismojumu, īpaši uz celiņa, kas ved uz dzīvojamo māju un labierīcībām. Vislabāk, ja dārzā pieejams elektrības pieslēgums – tad nav problēmu pieslēgt gan gaismas ķermeņus, gan elektroierīces, gan mūzikas aparatūru. Ja šādas iespējas nav, var izlīdzēties ar dārza svecēm, lāpām, sveču lukturīšiem un saules bateriju lampām.

 

Atpūtas vietā – 
fizkultūra

Ļoti labu fizisko formu saimniece iegūst, ja pasēdēšanas vieta dārzā atrodas tālu no mājām un tur nav piekļuves ne elektrībai, ne ūdenim.

Tad pēc visām sadzīves lietām nemitīgi jāskrien uz dzīvojamo māju, kur glabājas galda piederumi un kur iespējams nomazgāt augļus un dārzeņus un noskalot rokas.

Ar laiku šāda skraidīšana samazina atpūtas prieku līdz minimumam. Labāk iekārtot nelielu novietni turpat līdzās, kur glabāt nepieciešamo āra inventāru un sarūpēt arī āra izlietni un toveri ar ūdeni.

 

Lai ērti visiem

Plānojot atpūtas vietu dārzā, dizainers Terenss Konrans iesaka saglabāt līdzsvaru starp dažādu paaudžu vajadzībām. Lielā dārzā tas nesagādās problēmas, bet nelielā platībā vajadzēs krietni papūlēties, lai aktīvās atpūtas cienītāji un bērni netraucētu vecākajai paaudzei baudīt klusumu svaigā gaisā. Viņa padoms – laukumus rotaļām un sporta spēlēm lietderīgi izvietot tālāk no mājas, turklāt iesējot tur nevis parasto zālienu, kas ātri vien pārvērtīsies smilšainā vai dubļainā laukumā, bet gan krietni izturīgākās graudzāles vai īpašu zāliena maisījumu. Savukārt bedrainu, nelīdzenu virsmu nosegšanai vislabāk izmantot koka dēļu klāju ar drenāžu – tas ir praktisks un līdzens pamats mēbeļu novietošanai, kā arī izturīga un droša pamatne mazāku bērnu rotaļām.

 

LA.lv