Praktiski
Mājas

Lai spodri aizkari: cik bieži un kā tos kopt0

Foto – Shutterstock

Aizkarus ieteicams mazgāt divas reizes gadā, jo tie savāc gan putekļus, gan tvaikus un citus netīrumus.

To, ka baltie aizkari kļuvuši netīri, varbūt uzreiz nepamana, taču, paņemot saujā vai papētot augšmalu, pavērsies pavisam cita aina.

Lai balts atkal būtu balts, nav jāiegulda pārāk daudz pūļu. Pirms likšanas veļas mašīnā aizkarus vajadzētu 12 stundas mērcēt remdenā ūdenī, kam pievienots līdzeklis Fermenta vai balinātājs.

Plānos aizkarus mazgā +40 °C temperatūrā. Lai iegūtu žilbinošu baltumu, veļas pulverim var piebērt balinātāju (piemēram, Liilia) – 5 kg aizkaru vajag vienu ēdamkaroti balinātāja.

Krāsainus plānos aizkarus var mērcēt tikai Fermentā, nekādā gadījumā – balinātājā, jo audums var neglābjami sabojāties. Mazgājot ieteicams izmantot speciālo pulveri krāsainai veļai.

Saistītie raksti

Aizkari uzreiz pēc mazgāšanas jāizņem no veļas mašīnas. Atstāti tur ilgāku laiku, aizkari zaudēs savu formu. Vislabāk tos uzreiz izpurināt, rūpīgi salocīt un likt uz veļas žāvētāja. Var arī karināt pie loga mitrus, tikai jāraugās, lai nepil ūdens, kas var sabojāt grīdas segumu.

Plānus aizkarus var gludināt, bet jāizvēlas saudzīgais režīms, kā arī var gludināt ar tvaiku. Pirms gludināšanas kādā mazāk redzamā aizkara stūrī vajadzētu pārliecināties, vai gludeklis nav par karstu.

LA.lv