Praktiski
Dārzs

Lai raža būtu kvalitatīva, lakstiem jābūt zaļiem. Kā burkāniem saglabāt zaļumu?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Kā šajā sausajā vasarā burkāniem saglabāt zaļus lakstus līdz novākšanai? PĒTERIS JELGAVAS NOVADĀ

Dārzeņkopības speciāliste Mārīte Gailīte uzsver, ka spēcīgas, zaļas lapas visu sezonu burkāniem vajadzīgas kvalitatīvas ražas veidošanai. Sausums un karstums šogad traucēja augiem uzņemt kalciju, taču tas nepieciešams, lai nodrošinātu stingras šūnu sieniņas, veicinātu fotosintēzi, veidotu stingrus lakstus, kā arī lai augi mazāk slimotu ar lapu slimībām, piemēram, burkānu lapu sausplankumainību.

Sākoties karstajam laikam, burkāni bija jāsāk mēslot caur lapām. Apstrāde ar kalciju saturošu mēslojumu veicama vienreiz nedēļā, to beidz aptuveni divas nedēļas pirms plānotā novākšanas laika. Izsmidzināšanai caur lapām ieteicams izmantot šķidro mēslojumu Omex CalMax, deva – 50 ml uz 10 l ūdens. Ar mēslojumu svarīgi noklāt visu lapotni. Labāk smidzināt no rīta, kad rasa nožuvusi.

Burkāni slikti pacieš sausumu. Tiem nepieciešams daudz mitruma ne tikai pēc sadīgšanas, bet arī sakņu veidošanās laikā. Šosezon sakņaugi jālaista regulāri un mēreni. Neregulāra un spēcīga laistīšana izraisa sakņu plaisāšanu.

LA.lv